Данилюк розповів, що заважає отримати новий транш від МВФ
«Те, що треба було зробити для отримання наступного траншу, - це досить непрості реформи», - заявив міністр
Для отримання наступного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом Києву необхідно ухвалити низку реформ, які є досить непростими, тож цей процес потребує часу для того, щоб Україна отримала якісне нове законодавство - і щодо Антикорупційного суду, і щодо приватизації.
Про це розповів міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю «Голосу Америки».
«Те, що треба було зробити для отримання наступного траншу, - це досить непрості реформи... І саме через це і є певна затримка в часі. Наприклад, те саме створення Антикорупційного суду - це насправді одна з найскладніших змін, і воно має відбутися правильно. І тому, навіть якщо ми трішки часу втратили, головне, щоб ми врешті-решт отримали правильний, незалежний, ефективний Антикорупційний суд», - сказав він.
За його словами, те ж саме стосується й інших вимог.
«Щодо прийняття закону про приватизацію, то від того, яким буде цей закон, залежить, чи буде у нас прозора приватизація, чи не буде. І тому краще в трішки більше часу вкластися, щоб це був якісний законопроект, щоби на його базі відбувалася приватизація, ніж зараз поспішати з прийняттям відповідних законопроектів, щоб потім не було довіри до цього процесу (приватизації - ред.)», - додав Данилюк.
«Ну, але, звичайно, затягувати не можна. Я не говорю, що можемо чекати ще місяць-два-три, треба досить швидко рухатися. Тобто, президент подав закон про створення Антикорупційного суду... Потім, закон про приватизацію - він вже готовий. І решта реформ, вони зараз на стадії, коли їх треба приймати, швидко приймати. І це відкриє наш шлях до наступного траншу (МВФ - ред.)», - заявив голова Мінфіну.
При цьому він зауважив, що питання навіть не у транші МВФ, адже це «питання довіри до реформ, які відбуваються в країні».
«А на МВФ орієнтуються й інші наші партнери. Це і ЄС, і Світовий банк», - додав міністр.
Нагадаємо, 14 грудня виконуючий обов'язки голови Національного банку Яків Смолій заявив, що наступний транш МВФ може надійти в Україну у II кварталі 2018 року.
Національний банк України вважає за доцільне почати переговори про нову програму з МВФ наступного року у зв'язку із завершенням поточної програми.
У МВФ озвучили п’ять умов для надання Україні наступного траншу.
Читайте також: Жорж Массуд: Становище України покращилось, адже два роки тому така гра з МВФ була неможлива