ГПУ відкрила кримінальні справи за доведення «Приватбанку» до неплатоспроможності
Якщо зобов'язання колишніх акціонерів «Приватбанку» не будуть виконані, то за невиконання закону передбачається кримінальна відповідальність, - заявив глава уряду
Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження про доведення «Приватбанку» до неплатоспроможності.
Про це під час прес-конференції голова правління «Приватбанку» Олександр Шлапак, передає Еспресо.TV.
«Нами було підготовлено подання до Генеральної прокуратури. Вони передані туди. ГПУ сьогодні відкрила кримінальні справи за статтями 218 і 220 ККУ. За статтею «Доведення банку до неплатоспроможності», - заявив Шлапак.
Крім того, прем’єр-міністр Володимир Гройсман погрожує екс-керівникам «Приватбанку» кримінальною відповідальністю.
Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова», повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Якщо зобов'язання виконані, то щодо них будуть відповідні рішення, якщо вони не виконані, у тому числі Національний банк це засвідчить, і потім настає кримінальна відповідальність за невиконання закону», - наголосив він.
Гройсман також зауважив, що наразі банк є стабільним, та додав, що Олександр Шлапак, який очолив банк після націоналізації і зараз подає у відставку, виконав свою роботу.
«Уряд уже не призначить керівника (банку, - ред.) - його призначає незалежна наглядова рада. Вона розгляне цю заяву і ухвалюватиме рішення», - пояснив Гройсман.
Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура України розслідують декілька справ, пов'язаних з «Приватбанком».
Також олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду із позовом про оскарження визнання неплатоспроможним «Приватбанку» і націоналізації.
Також відомо, що проти «Приватбанку» подано позовів на 9 мільярдів гривень.
Нагадаємо також, що стали відомі зобов'язання Коломойського і Боголюбова по «Приватбанку». Коломойський і Боголюбов в своєму листі до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана від 16 грудня 2016 року передбачили можливість пролонгації терміну реструктуризації ряду кредитів банку до 2018 року. Необхідною умовою для такої пролонгації названа реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.
Нацбанк 3 липня заявив, що колишні власники «Приватбанку» не виконали зобов'язання з реструктуризації кредитів банку. Тому почалася процедура примусового стягнення боргів.
Читайте також статті:
«Борги віддають лише боягузи». Як держава потрапила у пастку Коломойського