Карабаський конфлікт: Росія відповіла на прохання Вірменії надати допомогу
Росія погодилась надати Єревану допомогу, якщо бойові дії будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії
Про це говориться у заяві МЗС РФ.
Зокрема, Москва підтвердила прихильність РФ союзницьким зобов'язанням щодо Вірменії, в тому числі тим, які випливають з договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між країнами від 29 серпня 1997 року.
«Низка статей цього договору передбачає конкретні дії в разі виникнення загрози збройного нападу або акту агресії відносно території один одного...Відповідно до договору Росія надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії», – заявили у МЗС РФ.
РФ закликала Вірменію та Азербайджан до негайного припинення вогню та до повернення сторін за стіл переговорів.
31 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян надіслав листа президентові РФ Володимиру Путіну.
У листі Пашинян представив ситуацію, що склалася «в результаті азербайджано-турецької військової агресії проти Нагірного Карабаху, і виклики, що виникли у зв'язку з нею».
Виходячи з цього, Пашинян попросив розпочати консультації для визначення роду і розміру допомоги, яку Росія може надати Вірменії для «забезпечення її безпеки».
27 вересня Азербайджан заявив про початок військової операції на всій лінії зіткнення в зоні карабаського конфлікту у відповідь на «провокації Вірменії». У відповідь Вірменія заявила про напад на невизнану Нагірно-Карабахської республіки з боку Азербайджану.
З початку конфлікту Єреван та Баку ввели військовий стан та розпочали мобілізацію.Сторони неодноразово робили спроби домовитися про «перемир'я», яке одразу порушувалося.
З ініціативою мирного врегулювання конфлікту виступив президент США Дональд Трамп.
27 жовтня Держсекретар США Майк Помпео закликав Азербайджан та Вірменію припинити бойові дії та повернутися до переговорів.