Кронпринц Саудівської Аравії створив структуру для переслідування інакомислячих за кордоном – ЗМІ
Очільник саудівської «Групи швидкого втручання» перебуває під домашнім арештом
Відповідно до даних американської розвідки, приблизно за рік до вбивства Джамаля Хашоггі кронпринц Саудівської Аравії Мохаммад бін Салман створив в 2017 році окрему структуру для переслідування дисидентів і інакомислячих за кордоном.
Про це пише американське видання The New York Times.
Окремих інакомислячих після арештів в інших арабських країнах повертали до Саудівської Аравії, де потім їх піддавали тортурам. На думку американської розвідки, окремі учасники операції по знищенню Джамаля Хашоггі в жовтні 2018 року були задіяні і в інших актах переслідування опозиції до діючого режиму в Саудівській Аравії.
Формально законодавство країни забороняє тортури і вимагає притягувати до відповідальності причетних до цього. Окрім того, суди Саудівської Аравії не мають брати до уваги свідчення, які отримані шляхом тортур.
Після вбивства Джамаля Хашоггі офіційний Ер-Ріяд повідомив про те, що в країні справді існує програма щодо повернення дисидентів додому. Проте саудівська влада відмовилася визнати, що для цього в країні була створена окрема структура, яка отримала назву «Група швидкого втручання». На сьогодні учасники цієї групи – Тхаар Гареб аль-Харбі і Махер Абдулазіз Мутреб – перебувають під слідством у зв’язку із вбивством Джамаля Хашоггі. А її керівник – Сауд аль-Кахтані – знаходиться під домашнім арештом.
Раніше повідомлялося, що вбивство журналіста Джамаля Хашоггі могли спровокувати його особисті повідомлення в WhatsApp, в яких він критикував наслідного принца Саудівської Аравії.