Меркель зізналася, що розглядає «Північний потік-2» не так критично, як Київ
Меркель зазначила, що переговори по «Північному потоку-2» ведуться і з Росією, і з Єврокомісією
Канцлер Німеччини Ангела Меркель розглядає проект «Північний потік-2» не так критично, як Київ і виступає за збереження транзиту газу по території України після 2019 року.
Про це вона сказала на зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм і главами парламентських фракцій і груп.
«Нам відомо, що Україна відхиляє цей проект. Я менш критично розглядаю цей проект і виступаю за те, щоб були гарантії у України, щоб Україна зберегла свою транзитну роль», - сказала вона.
Вона зазначила, що переговори по «Північному потоку-2» ведуться і з Росією, і з Єврокомісією.
«Мова йде про створення транзитного договору. Ми хочемо, щоб Україна залишилася важливою транзитною країною», - підкреслила Меркель.
Канцлер відзначила, що крім «Північного потоку» існує ще «Турецький потік».
«Таким чином газові потоки розширюються з боку Росії в Європейський Союз, але це не означає, що ми хочемо відкинути транзитну роль України. Я думаю, що доходи від транзиту газу є надзвичайно важливими для бюджету України», - сказала вона.
Меркель зазначила, що стратегічну думку України в питанні «»Північного потоку-2» Берлін «дуже серйозно сприймає».
Нагадаємо, у вересні президент США Дональд Трамп розкритикував Німеччину за «Північний потік-2».
Раніше президент Петро Порошенко заявив, що газогін «Північний потік-2» є геополітичним інструментом тиску на Західну Європу і залежність європейських країн від постачання газу з Росії відкриває їй велике поле для шантажу.
Як відомо, 1 листопада канцлер ФРН Ангела Меркель прибула з візитом до України. Цей візит Меркель в Україну став другим за останні чотири роки, попередній відбувся у серпні 2014 року.
Після переговорів Меркель та Порошенко провели спільну прес-конференцію.
Нагадаємо, Меркель у Києві заговорила українською мовою.
Також вона розповіла, чому вирішила піти з політики.
Меркель переконана, що у рамках децентралізації в Україні має змінитися все - від розподілу податків до посадових обов`язків.