Мінінформполітики звернулось до ГПУ та СБУ через побиття журналістів у суді Києва
Мінінформполітики просить невідкладно провести розслідування інцидентів з побиття працівників ЗМІ у Святошинському суді
Міністерство інформаційної політики заявило, що засуджує побиття журналістів Громадського та агенства УНІАН під час штурму Святошинського суду Києва спецпризначенцями.
Про це йдеться у повідомленні Мінінформполітики.
У відомстві заявили, що занепокоєні нападом на журналістів та діями, що можуть містити ознаки злочинів за ст. 171 КК (перешкоджання професійній діяльності журналіста) України.
«Наголошуємо, що перешкоджання професійній діяльності журналістів є неприйнятним», — йдеться у повідомленні.
У зв’язку з цим відомство звернулося до Служби безпеки, Генпрокуратури та Міністерства внутрішніх справ з проханням невідкладно провести розслідування інцидентів з побиття працівників ЗМІ.
Нагадаємо, Коханівського випустили з «клітки» та зняли кайданки. Оскільки з часу затримання пройшло 72 години.
Як відомо, у суботу, 21 жовтня, у Києві поблизу станції метро «Академмістечко» поліція затримала командира добровольчого батальйону ОУН Миколу Коханівського. Це сталося після того, як Коханівський вчинив стрілянину.
23 жовтня у Святошинському суді обирали запобіжний захід лідеру ОУН, підозрюваному в завданні поранень із травматичного пістолета одному з командирів «Правого сектору» Руслану Качмалі. Засідання затягли за північ.
Суддя перенесла засідання на 9:00 вівторка. При цьому соратники Коханівського визнали таке рішення незаконним і вимагали негайного розгляду питання, результатом якого, повинно стати звільнення лідера «Добровольчого руху ОУН» з-під варти.
Активісти стали споруджувати барикади, намагаючись перешкодити вивезенню Коханівського. Поліцейські застосували силу, у залі розпорошили сльозогінний газ.
Коханівський стверджує, що не планував утечі зі Святошинського суду, де виникли заворушення.
Через погром у приміщенні суду правоохоронці порушили кримінальне провадження за статтею щодо пошкодження майна, винуватцям загрожує до п'яти років позбавлення волі.
Пізніше стало відомо, що правоохоронці затримали активістів та вивели із залу суду.За словами начальника управління Нацполіції Києва Андрія Крищенка, активістам за погром у суді може загрожувати до трьох років позбавлення волів.
Після бійки зі стрільбою Коханівський та його опонент були доставлені до лікарні.
Лідер ОУН Микола Коханівський заявив, що стрілянина з його участю відбулася через те, що з гуртожитку біля станції метро «Академмістечко» примусово виселяють мешканців.