Німецькі ліві кажуть, що критикують Росію, але про це не пише преса

Сара Вагенкнехт

Ліві «дуже чітко» критикували те, як діє Росія в Сирії, бомбардування Алеппо зокрема

Представники німецької Лівої партії вважають, що досить багато критикують політику Росії, проте мас-медіа висвітлюють їх позицію не дуже активно. Про це сказала лідер партії, керівник фракції Лівих у бундестагу Сара Вагенкнехт у неділю, відповідаючи на запитання громадян у рамках Дня відкритих дверей уряду, повідомляє «Укрінформ» з Німеччини.

«Ми критикуємо порушення прав людини, в тому числі і з боку Росії. Ми також, звичайно, сказали, що анексія Криму несумісна c міжнародним правом... Ми це завжди критикували», - запевнила Вагенкнехт.

Вона також зазначила, що її фракція і партія «дуже чітко» критикувала те, як діє Росія в Сирії, бомбардування Алеппо зокрема. «Але про це не дуже охоче повідомляється в ЗМІ, не дуже добре сприймається. Ось де проблема», - сказала політик. За її словами, вона завжди питає журналістів, чому вони не бажають брати до уваги, як часто вона критикує Росію. «Я роблю це, але роблю не однобічно», - заявила Вагенкнехт.

Що стосується Туреччини, яку Ліві постійно критикують за її політику, а уряд ФРН - за м'якість щодо Анкари, то тут є велика відмінність від Росії. Наприклад, з Москвою не ведуться переговори про членство в ЄС, і Німеччина не постачає Росії озброєння, тоді як до Туреччини воно експортується у великих кількостях, зауважила депутат.

Тому тема Туреччини для опозиції є більш важливою темою, заради того, щоб політика Берліна по відношенню до цієї країні змінилася, пояснила Вагенкнехт. Вона вважає «абсолютно абсурдним» проведення досить толерантної політики у цьому питанні і «залежне становище» ФРН, зокрема, через угоду про біженців.

Нагадаємо, раніше у інтерв’ю виданню Funke Mediengruppe Лінднер заявив, що питання анексії Криму необхідно тимчасово «загерметизувати» і спочатку досягти прогресу за іншими пунктами відносин з Москвою. Також він не погоджувався, що антиросійські санкції можуть бути зняті лише після повного виконання Мінських домовленостей.

Згодом Лінднер прояснив свою позицію щодо покращення відносин з Росією та визнання анексії Криму. Німецький політик розмістив на своїй сторінці у Facebook відеозвернення, у якому стверджує, що визнання анексії півострова є неприйнятним.

Читайте також статтю «Главкома»: Заплющити очі на Крим. Головний скандал німецьких виборів