Нормандські переговори: міністри досягли згоди щодо низки питань
Переговори глав МЗС тривали 4,5 години
Глави Міністерств закордонних справ країн Нормандської четвірки провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години. Представники України, Німеччини, Франції та Росії узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.
Зустріч голів МЗС чотирьох країн відбувалася у закритому режимі.
За словами міністра закордонних справ Німеччини Хайко Мааса, їм вдалося обговорити кілька кроків, які забезпечують режим тиші на Донбасі.
«Ми досягли домовленостей щодо низки питань. Сторони вчергове визнали необхідність режиму припинення вогню. Цього стосується відведення важкого озброєння, військових, розмінування територій на Донбасі», - сказав Маас під час прес-конференції за результатами зустрічі Нормандської четвірки.
Глава МЗС Німеччини виступив за безперешкодний доступ спостерігачів місії ОБСЄ на всі території Донбасу.
«Ми провели сьогодні дуже детальний та конструктивний діалог одне з одним», - сказав Маас.
«Ми маємо утримувати тиск на РФ по всіх без винятку політичних в’язнях», - додав глава МЗС України Павло Клімкін.
[TWITTER]
[/TWITTER]
Міністри домовились й надалі проводити консультації експертів Нормандської четвірки за «формулою Штайнмайєра».
Раніше стало відомо, що у Берліні глави зовнішньополітичних відомств країн Нормандської четвірки спробують домовитися про негайне припинення вогню на сході України.
Нагадаємо, у понеділок ввечері у Берліні на віллі Борзіг стартував саміт глав МЗС Нормандської четвірки.
Перед зустріччю учасників міністерського саміту Нормандської четвірки відбувся пікет дружин полонених на Донбасі.
Раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що хоче бачити миротворчу місію на Донбасі, адже реалізація Мінських угод триває надто довго.
Як відомо, 10 травня в німецькому Аахені пройшли переговори Порошенка, Макрона та Меркель. Лідери зустрілися на полях церемонії вручення Макрону премії Карла Великого.
Нагадаємо, що попередня зустріч у Нормандському форматі на вищому рівні відбулася у жовтні 2016 року в Берліні. Після цього контакти продовжувалися на робочому рівні.