Siemens про скандал із турбінами: Росія зіпсувала стосунки, які існували 160 років
Через скандал із турбінами Siemens буде більш обережною із росіянами
Після постачання всупереч санкціям і без згоди виробника турбін Siemens для електростанції в окупований Крим німецький концерн планує «обачно» вживати заходів щодо співпраці з російськими клієнтами. Про це головний виконавчий директор Siemens Джо Кезер розповів в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel.
«У будь-якому випадку сформовані протягом понад 160 років наші довірливі стосунки з Росією були зіпсовані», — зауважив він, підкресливши, що це було «не дріб'язковим проступком».
«З іншого боку, ціла країна з її лояльними і надійними клієнтами не може бути піддана загальному осуду», — сказав також Кезер.
У Siemens, на його думку, «повинні думати про сотні й тисячі працюючих на заводах людей, які втрачають роботу», коли німецька компанія «занадто гостро реагує» на те, що трапилося.
«Тому потрібна обачність», — зазначив головний виконавчий директор концерну.
Однак в Siemens, за його словами, після історії з постачанням турбін в Крим «зробили висновки». «Ми вже діємо», — сказав Кезер.
Як один з подібних заходів він назвав вихід німецької компанії зі спільного підприємства з «Силовими машинами» — «Сіменс технології газових турбін». У ньому, як уточнив Кезер, Siemens залишив тільки «наглядовий персонал».
«Крім того, ми вивчили всіх партнерів і ліцензіатів у Росії. У майбутньому ми зберігатимемо фактичне право розпоряджатися поставленим клієнтам обладнанням доти, поки не буде встановлена його подальша доля або воно буде під'єднано до мережі», — розповів Кезер, підкресливши, що з подібною концепцією також повинен буде погодитися «відповідний партнер».
Нагадаємо, у березні 2017 року німецький концерн Siemens заявив, що поставив чотири газові турбіни російському «Технопромекспорту», за контрактом, який був укладений до введення відповідних санкцій.
5 липня цього року Reuters повідомив, посилаючись на свої джерела, що компанія Siemens в обхід санкцій поставила до Криму газові турбіни для будівництва електростанції.
6 липня компанія Siemens заперечила, що поставила до окупованого Криму свої газові турбіни для будівництва електростанції. Пізніше Siemens заявила, що має намір через суд домогтися повернення своїх турбін, які за документами призначалися для теплоелектростанції Тамані, але до літа 2017 року виявилися в Криму. Москва заявляла, що в Криму знаходяться тільки турбіни російського виробництва з російських компонентів.
Німецький концерн Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» (структура «Ростех») і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін».
Арбітражний суд Москви вдруге відмовив компанії Siemens у накладанні арешту на турбіни, які відправили в окупований Крим.