The New York Times змінила прогноз з поразки на ймовірну перемогу Трампа
Протягом години все більше відсотків на користь того, що саме Трамп стане новим президентом Сполучених Штатів
Газета The New York Times в рамках прогнозу про майбутнього президента США в даний час віддає сильну перевагу кандидату від республіканців Дональду Трампу.
На сайті видання дані змінюються в реальному часі, але протягом години все більше відсотків на користь того, що саме Трамп стане новим президентом Сполучених Штатів.
На поточний момент видання повідомляє про 86-відсоткову ймовірність перемоги Трампа на виборах, що входить в категорію «ймовірно».
На початку голосування видання віддавало перевагу кандидату від демократів Гілларі Клінтон. Газета NYT тоді вважала, що у Клінтон 80-відсоткова ймовірність перемоги над Трампом.
Трамп лідирує в ключових штатах Огайо і Флорида, а також має всі шанси перемогти в Нью-Гемпширі. На 5:30 Трампа 167 голосів вибірників, а у Клінтон - 131. При цьому за Трампа на цей час проголосували на 1,5 млн більше виборців, ніж за Клінтон.
для перегляду результатів голосування на президентських виборах у США натисніть на зображення
Як відомо 8 листопада, відбуваються вибори президента США. Розпочалися вони голосуванням в містечку Діксвілл-Нотч на півночі штату Нью-Гемпшир.
За двома опитуваннями, оприлюдненими в понеділок, Клінтон випереджає Трампа на 4 відсотки серед тих, хто планує взяти участь у виборах, за ще одним опитуванням – на 5 відсотків. Шанси Клінтон на перемогу оцінюють у 81 відсоток. За даними фінального опитування Bloomberg, Клінтон на 3% випереджає Трампа.
Як повідомлялося, не менше 43,2 млн американців скористалися правом дострокового голосування на загальних виборах у США, що є рекордним показником.
Нагадаємо, Трамп, на противагу своїй суперниці, неодноразово висловлював свої проросійські погляди. Колишній директор Центрального розвідувального управління США Майкл Хайден вважає, що Трамп – «корисний дурник, така собі наївна людина, якою маніпулює Москва». На думку екс-керівника ЦРУ, Кремль «таємно зневажає» кандидата від республіканців, але з радістю приймає і використовує його підтримку. Хайден зазначає, що між двома політиками завжди був загальний «авторитарний аккорд».
Тим часом колишній посол США в Росії Майкл МакФол вважає, що в разі перемоги Гілларі Клінтон на президентських виборах у США в її адміністрації будуть активно обговорювати можливості постачання Україні летальної зброї. При цьому МакФол закликав Росію односторонньо піти на деескалацію конфлікту в Україні, щоб не доводити до можливого постачання Україні озброєнь.
Як відомо, Кремль намагається вплинути на результати виборів у США. Зокрема, розвідка США переконана, що за останніми кібератаками на системи електронного листування осіб та установ у США, включно зі зламами е-мейлів політичних організацій, стоїть уряд Росії. Голова підкомітету з кібербезпеки в Сенаті США Корі Гарднер виступив з ініціативою ввести санкції проти РФ за хакерські атаки, котрі, як встановили у Вашингтоні, було здійснено, аби вплинути на виборчий процес. Мета Росії, за даними розвідки США, - не лише підвищити популярність Трамп за рахунок погіршення іміджу Клінтон, а й завда удару по політичній системі США. Тим часом глава МЗС РФ Сергій Лавров переконує: враження про те, що Росія втручається у вибори президента США, складається у американців штучно. «З реально важливих питань для американських виборців кандидатам на пост президента США сказати особливо нічого, якщо Росію перетворюють на головну тему дискусій. Просто мене це вражає», - зазначив він.
Тим часом удару зазнав не лише імідж Клінтон (після опублікування листів), а й Трампа, який потрапив у секс-скандал. Спершу у ЗМІ з’явились записи із сексистськими висловлюваннями Трампа. Після цього низка жінок звинуватили політика у домаганнях.