Трамп висловив невдоволення «Північним потоком 2»
На переговорах порушувалося питання про можливі санкції, пов'язані з «Північним потоком 2»
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі цього тижня з лідерами країн Балтії заявив, що не підтримує реалізацію проекту газопроводу «Північний потік 2».
Про це повідомив журналістам високопоставлений представник Білого дому, який просив не називати його прізвище, пише «Інтерфакс».
«Президент знову запевнив, що йому не подобається те, що робота над цим проектом триває. І Німеччина відіграє в цій справі велику роль», - зазначив він.
При цьому співрозмовник журналістів зазначив, що на переговорах «порушувалося питання про можливі санкції, пов'язані з «Північним потоком 2».
Він пояснив, що з точки зору США цей проект газопроводу не допоможе Європі отримати енергетичну безпеку.
«Усі (Трамп і лідери країн Балтії, - ред) погодилися, що потрібно, щоб це («Північний потік 2», - ред) було зупинено», - додав представник Білого дому.
Напередодні в Білому домі відбулася зустріч Трампа з президентами Естонії Керсті Кальюлайд, Литви Далею Грибаускайте та Латвії Раймондсом Вейонісом.
Раніше повідомлялося, що компанія «Північний потік-2» (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій ВЕЗ (виняткова економічна зона).
Нагадаємо, що нові енергетичні потоки Росії в обхід України є загрозою для вітчизняної ГТС.
Крім того експерт розповів, що Москва використовує будівництво газопроводів для виведення грошей за кордон.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон під час візиту до Польщі заявляв, що проект «Північний потік-2» підриває енергетичну безпеку Європи. Влітку 2017 року Конгрес США ухвалив закон, який передбачає, зокрема, покарання європейських компаній, задіяних у проекті «Північний потік-2». Закон викликав різку критику в Берліні.
У свою чергу, прем’єр -міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що «Північний потік-2» створює нову непотрібну напругу та може призвести до великої війни.
Глава НАК «Нафтогаз України» попередив про «руйнівні наслідки» для української економіки в разі запуску російського газопроводу, оцінивши втрати у $3 млрд на рік.