У Міносвіти пояснили, чому сільським випускникам потрібна фора при вступі до вишів
Під час проходження ЗНО діти із сільської місцевості складають його традиційно гірше, ніж учні із міських шкіл, підрахували у Міносвіти
Введені Міносвіти коефіцієнти для абітурієнтів надають перевагу сільським дітям, адже у багатьох сільських школах немає умов для нормального навчання.
Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив директор департаменту вищої освіти Міносвіти України Олег Шаров.
«Ви знаєте, це справді надає перевагу. З іншого боку ми постійно стикаємося з іншим: під час проходження ЗНО діти із сільської місцевості складають його традиційно гірше, ніж діти із міських шкіл і якимось чином це потрібно все-таки враховувати. Вони складають його погано не тому, що вони такі погані, а тому що у багатьох сільських школах, на жаль, немає умов для нормального навчання», - сказав він.
На думку директора профільного департаменту, реформи, що зараз запровадило міністерство – створення опорних шкіл на рівні 5-9 класу, надалі планується створення старших профільних шкіл на рівні 10-11 класу. Це все покликане вирішити вищевказану проблему і вирівняти рівень підготовки вступників сільських і місцевих шкіл.
«Освіта – це достатньо інертна галузь, в ній можна щось запропонувати, але не можна це дуже швидко зробити, поки люди, грубо кажучи, навчаться, пройде певний час і тому, якщо міністерство сьогодні планує створення опорних шкіл, треба розуміти, що реальністю це стане через кілька років. А на ці роки нам потрібні якісь інструменти, ось таким інструментом і виступає сільський коефіцієнт», - резюмував Шаров.
Нагадаємо, у Міносвіти пояснили, куди зникли обіцяні бюджетні місця для вступників.
Читайте також: Скандали вступної кампанії-2017, або Як електронна система «обрізала» бюджетні місця