Уряд підвищив посадові оклади держслужбовцям
Мінімальний розмір посадового окладу не може бути менший двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Мінімальний розмір посадового окладу у 2021 році в державних органах становитиме 4540 гривень. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету міністрів 13 січня, що транслювалося на Youtube.
Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту постанови, мінімальний розмір посадового окладу не може бути менший двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом.
Оскільки прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року становить 2270 гривень, спеціаліст державного органу буде отримувати не менше 4540 гривень на місяць.
Постановою затверджена «Схема посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2020 році».
Оклад керівників апарату Верховної ради, Секретаріату Кабінету міністрів, Офісу президента, апарату Ради національної безпеки і оборони України, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, Конституційного суду, Офісу генерального прокурора, Національної рада України з питань телебачення і радіомовлення встановлені на рівні 37800 гривень.
Керівники міністерств, центральних органів виконавчої влади із спеціальним статусом будуть отримувати 33600 гривень.
Як повідомлялося, у працівників клінічних лабораторій зросте зарплатня.
Згідно з нещодавно оприлюдненими статистичними даними, середній заробіток мешканців України вперше перевищив 12 тис. гривень і становить 12 174 грн. При цьому кожен п'ятий українець отримує офіційну зарплату не більше 6 тисяч. Традиційно найвищі зарплати в Києві - 17 494 грн (+ 1,4%, або 241 грн в порівнянні з вереснем), найнижчі – на Волині - 9861 грн (+ 1%, або 95 грн). Різниця в заробітках між ними збільшилася до 1,77 раза (місяць тому розрив був 1,75 раза).