Закарпатські депутати закликають припинити ворожнечу між угорцями та українцями
Ми не бажаємо, щоб нас втягували у штучну проблему і робили заручниками ситуації – депутати Закарпаття
Депутати різних рівнів рад Закарпаття звернулися до Президента із закликом вжити всіх заходів для припинення поширення ворожнечі між українськими угорцями та українцями. Відповідний текст-звернення було опубліковано у соціальній мережі «Фейсбук».
«Ми не бажаємо, щоб нас втягували у штучну проблему і робили заручниками ситуації. Ми такі самі українці, як і всі інші громадяни нашої держави», - наголосили представники угорців Закарпаття.
Далі публікуємо весь текст-звернення:
«Президенту України
Порошенку П.О.
Шановний Петро Олексійович!
Ми, депутати різних рівнів рад області, що представляємо у тому числі угорців Закарпаття, звертаємося до Вас із закликом припинити поширення ворожнечі між українськими угорцями та українцями. Це шкодить як самим українцям, так і відносинам з нашими сусідами.
Українські угорці прагнуть жити, працювати, розвиватися та докладати зусиль для розвитку Закарпаття та України. Ми чітко усвідомлюємо, що нас штучно втягують у конфлікт, який не має під собою жодного підґрунтя та який створюється виключно як інформаційний привід для відвернення уваги від економічних та фінансових проблем у державі.
В один момент у ЗМІ, на телебаченні з’явилося безліч «експертів», більшість з яких ніколи не спілкувалися з українськими угорцями, які почали заявляти про сепаратистські настрої в області, про небажання угорців жити в Україні та інші страшилки для українців, створюючи таким чином проблему там, де її немає і ніколи не було.
Ми не бажаємо, щоб нас втягували у штучну проблему і робили заручниками ситуації. Ми такі самі українці, як і всі інші громадяни нашої держави. Закарпатські угорці брали участь у Революції Гідності, наші хлопці воювали і воюють на сході, вони віддавали життя за цілісність та суверенітет України.
Так, нашим дітям важко дається українська мова, але більшість із них прагне її вивчити і знати, тому що ми сподіваємося, що рано чи пізно Україна стане заможною державою і люди, у тому числі угорці, почнуть повертатися додому із вимушених закордонних наймів, де вони мусять шукати долі, щоб прогодувати себе і свою родину. Бо на даний момент, особливо за останні роки, на жаль все більше людей втікають з України у пошуках заробітку.
Пане Президенте, звертаємося до Вас та закликаємо вжити всіх заходів і зупинити протистояння, накручування українців одних проти одних, навішування ярликів на громадян та штучного загострення ситуації. А якщо політики і ручні «експерти» на телебаченні і надалі будуть робити загострення, то стане зрозуміло, що така ситуація вигідна особисто Вам і що саме Ви є чинником дестабілізації на Закарпатті.
З повагою
представники угорців Закарпаття:
Ленд’єл З.З., депутат Закарпатської обласної ради,
Біров О.З., депутат Закарпатської обласної ради,
Нусер Е.Е., депутат Закарпатської обласної ради,
Ковач З.Ю., депутат Берегівської районної ради,
Дудич С.К., депутат Берегівської районної ради,
Роман Е.В., депутат Берегівської районної ради,
Бак І.О., депутат Берегівської районної ради,
Могачек Н.Б., депутат Берегівської районної ради,
Вовчок М.М., депутат Берегівської районної ради,
Товт К.Е., депутат Берегівської районної ради,
Баратей В.Б., депутат Берегівської районної ради,
Галайда Ж.І., депутат Берегівської міської ради,
Кедебец В.Е., депутат Берегівської міської ради,
Шош Р.К., депутат Берегівської міської ради,
Петеі Й.Й., депутат Виноградівської районної ради,
Петеі Ю.О., депутат Виноградівської районної ради,
Йонаш І.М., депутат Мукачівської міської ради,
Біров Л.Б., депутат Мукачівської районної ради,
Ветровська М.В., депутат Ужгородської районної ради,
Газда Р.Е., депутат Ужгородської районної ради,
Дьерке В.Д., депутат Ужгородської районної ради,
Лакатош В.О., депутат Чопської міської ради".
Як повідомлялося, Угорщина планує поставити на саміті асоціації з Україною питання щодо порушення Угоди про асоціацію з ЄС у зв'язку з ухваленням українського закону про освіту.
Водночас Польща виступає проти перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС і заохочуватиме Київ та Будапешт розв'язати освітню проблему шляхом діалогу.
Нагадаємо, 28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки комісії стосовно закону будуть готові до грудня.
Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що не вважає заяви Угорщини цивілізованим діалогом.
Читайте також матеріал «Главкома»: Як Україну розпинали за мову. Резолюція ПАРЄ та її наслідки