Гриневич не вважає заяви Угорщини цивілізованим діалогом

Гриневич не вважає заяви Угорщини цивілізованим діалогом
Лілія Гриневич

Гриневич прокоментувала заяви Угорщини про освітній закон

Україна має головну мету, яка полягає в тому, щоб всі діти володіли державною мовою. І ніхто від цієї мети відступати не буде. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу «Прямий» заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Ми готові до двосторонніх консультацій, цивілізованого діалогу. Те, що сьогодні робить Угорщина неможливо назвати ні партнерством, ні цивілізованим діалогом. Я сподіваюся, що на наступному тижні в мене має бути зустріч з міністром, який відповідальний за сферу освіти в Угорщині і спробуємо таки налагодити цивілізований діалог. У нас є перш за все головна мета – всі наші діти повинні володіти державною мовою. І ми не відступимо від цієї мети», – зазначила Гриневич.

Нагадаємо, 28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки комісії стосовно закону будуть готові до грудня.

Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сійярто заявив, що Угорщина не підриватиме єдність Євросоюзу у питанні антиросійських санкцій через положення закону про освіту в Україні. Проте він зауважив, що Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» та будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

9 жовтня Клімкін у Twitter запропонував Сіятро разом відвідати Закарпаття та обговорити мовні положення закону про освіту. Проте Сійярто відмовився зустрічатися з міністром закордонних справ України.

Водночас віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина не буде ініціювати перегляд асоціацію України з Євросоюзом і поки не планує приймати будь-яких рішень щодо цього питання.

Читайте також матеріал «Главкома»: Як Україну розпинали за мову. Резолюція ПАРЄ та її наслідки

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: