Закон про освіту: Україна та Польща готують спільну декларацію
Документ буде опрацьовано протягом 2-3 днів
Україна та Польща розроблять спільний документ, в якому підтвердять дотримання міжнародних зобов’язань щодо забезпечення прав меншин на освіту рідною мовою. Про це 17 жовтня за підсумками зустрічі з міністром національної освіти Республіки Польща Анною Залевською сказала міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.
«Ми зараз розпочали роботу над спільним документом, декларацією, яка підтверджує наші зобов’язання між нашими сторонами в частині можливості забезпечення і гарантування права польської меншини навчатися рідною мовою. При цьому ми дотримуємося принципу розширення навчання українською мовою», - сказала Гриневич.
Вона наголосила, що цей принцип вже реалізується в польських школах України, де частина предметів вже викладаються українською мовою.
Гриневич повідомила, що наразі в Україні є 5 шкіл з польською мовою навчання. На етапі базової і старшої школи частина предметів викладається українською мовою. Також за її словами, така практика існує в Польщі в школах, де навчаються представники української громади.
«На період імплементації закону нам було важливо почути підтвердження дотримання міжнародних угод, дати інформацію та заспокоїти поляків України, що сторони гарантують навчання рідною мовою», - сказала міністр освіти Польщі Анна Залевська.
Вона повідомила, що документ буде опрацьовано протягом 2-3 днів.
Також 26 жовтня у Львові відбудеться круглий стіл з освітянами - представниками польської громади в Україні, на якому обговорять процес імплементації закону про освіту, зокрема, які предмети викладати польською, які - українською, визначення принципу співвідношення предметів різними мовами викладання. «Це залежить від спрямування школи, кадрового потенціалу шкіл», - уточнила Гриневич.
Як повідомлялося, Угорщина планує поставити на саміті асоціації з Україною питання щодо порушення Угоди про асоціацію з ЄС у зв'язку з ухваленням українського закону про освіту.
Польща виступає проти перегляду Угоди про асоціацію України з ЄС і заохочуватиме Київ та Будапешт розв'язати освітню проблему шляхом діалогу.
28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки комісії стосовно закону будуть готові до грудня.
Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що не вважає заяви Угорщини цивілізованим діалогом.
Читайте також матеріал «Главкома»: Як Україну розпинали за мову. Резолюція ПАРЄ та її наслідки