ЗМІ: «Приватбанк» може очолити німецький банкір
Нового голову банку наглядова рада «Приватбанку» може призначити вже наприкінці липня
На посаду голови правління «Приватбанку» претендує німецький банкір Райнер Мюллер-Ханке.
Про це повідомляють «Українські новини» з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.
«Наглядова рада банку 20 липня може ухвалити відставку Шлапака з 24 липня і визначити виконуючого обов'язки голови правління», - повідомляє агентство.
Ймовірно, банк тимчасово очолить заступник голови правління Галина Пахачук.
Підбором кандидатів на посаду нового голови правління «Приватбанку» займається рекрутингове агенство, термін відбору кандидата - два тижні, а отже, нового голову банку наглядова рада «Приватбанку» може призначити вже у кінці липня.
Його будуть відбирати із запропонованих агентством кандидатур. Якщо не буде українських претендентів, посаду голови правління «Приватбанку» може обійняти німецький банкір Райнер Мюллер-Ханке.
Наразі Райнер Мюллер є членом рад FinComBank (Молдова) і азербайджанського AccessBank. Має ступінь магістра з економіки Вільного Університету Берліна (Freie Universität Berlin), навчався на економіста в університетах Гейдельберга і Мадрида.
В Україні він уже працював генеральним директором Swedbank в 2009-2013 роках. Він має більш ніж десятирічний досвід у галузі банкінгу в країнах Центральної та Східної Європи.
Повний перелік претендентів невідомий, але ніхто з українських фінансистів публічно не виявляв бажання очолити «Приватбанк».
На початку липня голова правління «Приватбанку» Олександр Шлапак повідомив, що наглядова рада «Приватбанку» розгляне заяву про його відставку 20 липня.
Раніше повідомлялося, що Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура України розслідують декілька справ, пов'язаних із «Приватбанком».
Також олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду з позовом про оскарження визнання неплатоспроможним «Приватбанку» і націоналізації.
Також відомо, що проти «Приватбанку» подано позовів на 9 мільярдів гривень.
Нагадаємо також, що стали відомі зобов'язання Коломойського і Боголюбова по «Приватбанку». Коломойський і Боголюбов в своєму листі до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана від 16 грудня 2016 року передбачили можливість пролонгації терміну реструктуризації ряду кредитів банку до 2018 року. Необхідною умовою для такої пролонгації названа реструктуризація 75% сукупної основної суми відповідних кредитів до 1 липня 2017 року.
Нацбанк 3 липня заявив, що колишні власники «Приватбанку» не виконали зобов'язання з реструктуризації кредитів банку. Тому почалася процедура примусового стягнення боргів.
Нагадаємо, сьогодні, 4 липня, стало відомо, що Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження про доведення «Приватбанку» до неплатоспроможності.
Читайте також статті:
«Борги віддають лише боягузи». Як держава потрапила у пастку Коломойського