США обіцяють $10 млн за інформацію про російських хакерів
США просять інформацію про шістьох росіян, обвинувачених у причетності до масштабної кібератаки у 2017 році
Держдепартамент США оголосив нагороду в розмірі до $10 млн за інформацію про шість, імовірно, співробітників російської розвідки, яких американська влада звинувачує в причетності до кібератаки із застосуванням вірусу NotPetya в 2017 році.
«Винагорода у розмірі до $10 млн за інформацію, яка б дозволила встановити особу або визначити місцезнаходження будь-якої людини, яка, діючи за дорученням або під контролем іноземного уряду, брала участь у кібератаках проти важливих об'єктів інфраструктури США», - йдеться у поширеній заяві Держдепу США.
У повідомленні уточнюється, що Держдеп у цьому випадку просить інформацію про шістьох росіян з хакерського угруповання, відомого як Sandworm Team, Telebots, Voodoo Bear та Iron Viking.
За даними Вашингтона, люди, що розшукуються, були причетні до зараження комп'ютерів у США і в усьому світі шкідливою програмою, відомою як NotPetya, 27 червня 2017 року.
Як відомо, вірус NotPetya – шкідлива програма, що вражає комп’ютери під управлінням ОС Microsoft Windows. Перші різновиди вірусу були виявлені в березні 2016 року.
Програма шифрує файли на жорсткому диску комп’ютера-жертви. В результаті всі файли, що зберігаються на комп’ютері, стають недоступними. Потім програма вимагає грошовий викуп в біткойнах за розшифровку і відновлення доступу до файлів.
У кінці червня 2017 року українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу NotPetya.
Повідомлялося, що інструкції до модифікованого вірусу Petya.A писали російською мовою. Це доведений факт.
У червні 2021 року Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти чотирьох юридичних і шести фізичних осіб, причетних до розробки комп’ютерного вірусу NotPetya.