Як українським біженцям потрапити до лікарів у Чехії: роз'яснення
Декілька ефективних порад, як знайти лікаря у Чехії
Українські біженці у Чехії часто стикаються із перешкодами в отриманні медичної допомоги. Про те, як потрапити до лікаря чи знайти медичні препарати, пише proukrainu.
У статті йдеться, що іноді прийому спеціаліста доводиться чекати місяцями, а спеціалісти, які приймають без направлення, вимагають його в українців. Крім того, перешкоджає спілкуванню з лікарем незнання чеської мови, оскільки важко пояснити симптоми та зрозуміти рекомендації.
Декілька способів, як знайти лікаря в Чехії:
- Znamý lekař – популярний ресурс для пошуку лікарів різних спеціальностей поблизу свого місця проживання. У їх профілях вказані умови роботи та відгуки пацієнтів.
- Чеський сайт uLékaře.cz зробив українську версію – на ньому можна отримати безкоштовну консультацію та записатися до лікаря по всій країні.
- У страховій компанії, наприклад, VZP, можна отримати список лікарів, що набирають пацієнтів неподалік місця проживання біженця.
- Медичні заклади зазвичай мають сайти чи сторінки у соціальних мережах. За ними варто стежити – там повідомляють, якщо відкриваються нові кабінети чи звільняються місця.
Перелік спеціалістів у Чехії, до яких можна звертатися напряму без направлення:
- стоматолог;
- гінеколог;
- дерматолог;
- ЛОР;
- кардіолог;
- невролог;
- офтальмолог;
- хірург.
До спеціалістів рекомендується звертатися поблизу місця проживання, однак можна обрати будь-який медичний заклад. Якщо лікар приймає в іншому районі, потрібно уточнити, чи приймає він пацієнтів з інших районів чи міст.
Нагадаємо, у 2025 році закінчиться тимчасовий захист для українців у Європейському Союзі. Міністр внутрішніх справ країни Віт Ракушан заявив, що українців не будуть просити виїхати з країні після його закінчення.