Дві країни купують російську нафту дорожче за встановлений ліміт – Reuters
Росія отримує великі доходи від нафти, попри спроби Заходу обмежити фінансування агресора
На тлі масових антиросійських санкцій, ведених у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, Індія та Китай викупили переважну більшість російської нафти у квітні за цінами, що перевищують встановлену країнами G7 стелю цін в 60 дол. за барель. Про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що Росія отримує великі доходи від нафти, попри спроби Заходу обмежити фінансування агресора у війні проти України. А російські вантажі нафти Urals, завантажені в першій половині квітня, переважно направляються в порти Індії та Китаю.
На Індію припадає понад 70% морських поставок цього сорту в цьому місяці, а на Китай – близько 20%.
Індія та Китай не погодилися на стелю цін, проте Захід сподівався, що загроза санкцій утримає трейдерів від допомоги цим країнам в покупці нафти вище за верхню межу.
За даними трейдерів, середні знижки на нафту марки Urals становили 13 дол. за барель на базисі DES (поставка з судна) в індійських портах і 9 дол. за барель на базисі ICE Brent в китайських портах, тоді як транспортні витрати становили 10,5 дол. за барель і 14 дол. за барель відповідно для поставок з балтійських портів в Індію і Китай.
Раніше повідомлялося, що попри санкції, експорт нафти з Росії повернувся до довоєнного рівня.
До цього видання Bloomberg повідомило, що Росія вимушено скорочує видобуток нафти.