Україна розробляла деякі пункти плану перемоги спеціально під Трампа – FT
План перемоги складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків
Україна розробляла свій план перемоги з урахуванням перемоги Дональда Трампа на виборах президента США. Пропозиції були представлені Трампу, коли український президент зустрівся з ним у Нью-Йорку у вересні, і вони його зацікавили. Про це пише Financial Times із посиланням на джерела серед українських та європейських посадовців.
Йдеться про четвертий і п’ятий пункти плану перемоги, зокрема доступ західних партнерів до природних ресурсів України та заміна частини американських військ, дислокованих в Європі, українськими військами після війни. Співрозмовники видання, які брали участь у розробці плану Зеленського, заявили, що ці два пункти були орієнтовані саме на Трампа. Під час його зустрічі з Зеленським він був ними «зацікавлений».
Як зазначає FT, окремо лідери бізнесу в Україні також обговорюють з українським урядом можливість надання Трампу повноважень «інвестиційного скринінгу» – це дасть йому змогу обирати, хто може вести бізнес в Україні.
Людина, яка бере участь у розробці цієї ідеї, описала її як ABC – Anybody But China («Хто завгодно, тільки не Китай»). За її словами, українські індустрії, залежні від китайських технологій і матеріалів, зокрема телекомунікації, могли б натомість змінити їх на американських постачальників і залучити більше західних інвестицій. Ідея перебуває на ранніх стадіях розвитку, але деякі бізнес-лідери, близькі до Офісу президента України, вважають, що вона може добре зіграти на руку Трампу.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський представив парламентарям у Верховній Раді план перемоги України у війні проти Росії. Як зазначив президент, план перемоги складається з п'яти пунктів, серед них геополітичні, військові, економічні та безпекові. Перші чотири розраховані на період війни, п'ятий – на повоєнний час.
Так, після представлення країнам-партнерам плану перемоги українські дипломати працюють разом з американською командою та командами тих європейських держав, від яких залежить підтримка окремих пунктів плану, або взагалі посилення українських військових.