Міноборони повідомило, навіщо потрібен реєстр військовозобовʼязаних «Оберіг»
Одним із ключових питань, які має вирішити «Оберіг», є запобігання корупції
Реєстр військовозобов’язаних «Оберіг» має зменшити кількість помилок внаслідок людського фактора, а також заощадити ресурси держави та людини завдяки цифровізації. Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Одним із ключових питань, які має вирішити «Оберіг», є запобігання корупції.
«Завдяки реєстру кожен крок щодо зміни даних відстежується та підтверджується електронним підписом», – заявило Міноборони.
Що таке реєстр «Оберіг»
«Оберіг» – це єдиний електронний реєстр призовників, військовозобовʼязаних та резервістів. Він збирає, зберігає та обробляє дані для військового обліку. При цьому раніше уся ця інформація зберігалась здебільшого у паперових картках в ТЦК. Тому ці дані можна було легко «загубити» або втратити. «Оберіг» же має запобігти таким випадкам.
Яка інформація міститься в реєстрі?
«Оберіг» міститиме таку інформацію:
- ПІБ, дата народження, стать;
- паспортні дані, податковий номер;
- місце проживання;
- сімейний стан, відомості про членів сімʼї;
- відомості про освіту, спеціалізацію;
- стан здоров'я;
- місце роботи;
- відомості про судимість, кримінальну відповідальність.
Особливості реєстру «Оберіг»
Працівники ТЦК і треті особи не можуть вносити непідтверджену інформацію до реєстру.
За три тижні взаємодії реєстру з Державною прикордонною службою прикордонники зупинили 230 спроб незаконного перетину кордону з використанням підроблених документів.
3 баз даних ТЦК та СП прибрали дублі та неактуальну інформацію.
Реєстр отримав атестат відповідності, а кожна дія завіряється кваліфікованим електронним підписом. Доступ не є публічним – його мають лише визначені законом структури.
Послуга електронного бронювання військовозобовʼязаних громадян.
Електронний військовий обліковий документ (військовий квиток). Це витяг з реєстру, що свідчитиме про обліковий статус громадянина – де він стоїть на обліку, чи придатний до служби.
Нагадаємо, Міністерство оборони України повідомляє про новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил.
До слова, у новому законопроєкті про мобілізацію може зникнути можливість відстрочки через «догляд за тещею чи тестем», якщо є інші близькі родичі. Через те, що частина громадян використовують цю можливість як лазівку для того, щоб захистити зятів при живих дочках і синах від мобілізації.