В ОБСЄ наполягають на звільненні українських журналістів Сущенка, Семени та Асєєва
В ОБСЄ наголосили, що журналісти не є частиною конфліктів між країнами
Журналісти не повинні страждати через конфлікти між країнами, тому український журналіст Роман Сущенко має бути звільнений з ув'язнення у Росії.
Про це заявив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір під час зустрічі в Національній спілці журналістів України, повідомляє «Укрінформ».
«Ми розуміємо, що відносини між деякими країнами досить складні під час конфлікту, як зараз між Росією та Україною. ОБСЄ створена, у тому числі, щоб підтримувати врегулювання конфлікту, і ми завжди наголошували і наголошуємо, що журналісти не є частиною конфліктів між країнами», - сказав Дезір, додавши, що саме тому ОБСЄ наполягає на звільненні Романа Сущенка.
Він нагадав, що висунуті проти Сущенка звинувачення не пов'язані з його професійною діяльністю. При цьому Дезір підкреслив, що робота Сущенка була публічною, він не приховував, чим займається.
Крім того, представник ОБСЄ зазначив, що 1975 року країни-учасниці Організації підписали Гельсінську декларацію, яка зобов'язує підтримувати діяльність журналістів, у тому числі міжнародників.
Дезір зауважив, що ОБСЄ також вимагає звільнення журналіста Миколи Семени та блогера Станіслава Асєєва, і торік під час візиту до Москви він порушував це питання.
Нагадаємо, сьогодні у Московському міському суді відхилили апеляційну скаргу на останнє продовження терміну утримання під вартою незаконно заарештованого в Москві українського кореспондента Романа Сущенка.
Наприкінці лютого Сущенка в московському СІЗО відвідали дружина й дочка.
2 березня на 79-му році життя помер Володимир Сущенко - батько незаконно ув’язненого у Москві українського журналіста Романа Сущенка.
Також стало відомо,Сущенко вже ознайомився з матеріалами своєї справи.
24 січня Московський міський суд у столиці Росії продовжив арешт Сущенку до 30 березня 2018 року.
ФСБ Росії 30 вересня 2016 року в Москві затримала Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито «цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Росії, що становлять державну таємницю». Кримінальну справу стосовно журналіста порушили за статтею «шпигунство».
Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.