ЄС допоможе Україні експортувати зерно попри морську блокаду
Міністри закордонних справ G7 разом обговорили заходи зі зменшення негативного впливу дій Росії на світову економіку
Росія намагається змістити акценти та перекласти свою відповідальність на жертву агресії – Україну, а також на Захід, який застосував санкції у відповідь на російське вторгнення.
«Насправді ця криза є наслідком війни, коли Росія бомбить українські поля, руйнує, спалює, розкрадає сховища. Коли російські військові кораблі блокують чорноморські торговельні шляхи та українські порти, коли Росія не дозволяє вивезення української пшениці на експорт – це має, звісно, негативний вплив на життя людей в Африці або в Азії, і вони хочуть отримати відповіді. Але їм шкодять не наші санкції, а наслідки війни, яку Росія розв'язала проти України», – наголосив високий представник ЄС.
Міністри закордонних справ G7 разом обговорили заходи зі зменшення негативного впливу дій Росії на світову економіку. Водночас доставлення продуктів у треті країни залишається великим викликом для світу, і для її вирішення потрібне долучення членів G20.
«Сподіваюся, наступного тижня, під час зустрічі G20, спільної з Африканським Союзом, яку скликають США у Вашингтоні, питання щодо продовольчої безпеки та цін на енергетику буде стояти високо у порядку денному», – резюмував Боррель.
Нагадаємо, раніше Всесвітня продовольча програма ООН закликала Росії відкрити чорноморські порти України, які зараз блоковані російським флотом.
Від початку повномасштабного вторгнення Росія заблокувала в портах України близько 90 млн тонн зерна.
За останнім даними, росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій України 500 тисяч тонн зерна, а також десятки тисяч тонн соняшникові олії, сотні кілограмів овочів і вкрали в українських аграріїв сільгосптехніку.
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що деякі країни хотіли купити зерно, яке Росія вкрала в України.
Також відомо, що Росія може викрасти з окупованих регіонів України зерна на $450 млн.