Норвегія - єдина країна в світі, яка не постраждає від нафтової кризи, - експерт
Український експерт пояснив, які країни найбільш вразливі у нинішній нафтовій кризі
Президент Центру глобалістики «Стратегія XXI», колишній заступник голови правління ВАТ «Укртранснафта» Михайло Гончар вважає, що найбільш вразливі у нинішній нафтовій кризі ті країни, для яких нафта та газ забезпечують левову частку бюджетних надходжень. Про це експерт сказав в інтерв’ю «Главкому».
«Є тільки єдина країна у світі, громадяни якої можуть бути у відносному спокої, бо вони дбали останні тридцять з гаком років про своє майбутнє без нафти. Це Норвегія, у якої у Пенсійному фонді понад трильйон нафто- і газодоларів на п’ять мільйонів населення», - зазначив Гончар.
Експерт зауважив, що визначальні події на нафтовому ринку будуть, як не раз це бувало в історії, на Близькому сході, а точніше – в Затоці.
Як повідомлялося, ціни на всю світову нафту полетіли до низу.
Нагадаємо, станом на квітень 2020 року до складу ОПЕК входять 13 країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Нігерія, Саудівська Аравія і Екваторіальна Гвінея
ОПЕК+ - це домовленість, яка охоплює не тільки країни-члени картелю, але й низку інших: Азербайджан, Бахрейн, Бруней, Казахстан, Малайзію, Оман, Південний Судан, Росію та Судан.