Ціни на всю світову нафту полетіли до низу

Ціни на всю світову нафту полетіли до низу

Червневий ф'ючерс Brent на 11.50 торгується на рівні $22 за барель (мінус 14% з початку торгів) - це дешевше, ніж до початку переговорів про угоду в форматі ОПЕК +

Вартість головних світових сортів нафти полетіла до низу на тлі зниження 20 квітня ціни на травневий ф'ючерс американської марки WTI до мінус $37. Про свідчать дані торгів Лондонської біржі ICE.

Зазначається, що станом на 11:50 червневий ф'ючерс Brent торгується на рівні $22 за барель (мінус 14% з початку торгів) - це дешевше, ніж до початку переговорів про угоду в форматі ОПЕК +, у рамках якої країни домовилися про зниження видобутку. Контракт щодо WTI з поставкою в червні опустився до $19 (мінус 6,5%).

screenshot_3_08

Як повідомлялося, курс російської валюти впав услід за нафтою. Російська валюта почала дешевшати слідом за нафтовими котируваннями, що напередодні пережили безпрецедентне падіння. Вартість травневих ф'ючерсів на американську нафту WTI опускалася до мінус $37 за барель, після чого повернулася до позитивних значень.

Нагадаємо, 20 квітня вартість квітневого ф’ючерсу WTI вперше в історії досягла негативних значень. На закритті торгової сесії вартість бареля становила мінус $37,63.

Причина настільки глибокого падіння ціни на нафту саме в США в тому, що країна на місяць стала епіцентром епідемії коронавірусу, а її експортні потужності не дозволяють позбутися від надлишків нафти.

Поки епідемія в більшості великих країн не закінчиться, нафта з поставкою в найближчому майбутньому буде коштувати дуже дешево. Ситуацію з цінами поки не зможе виправити навіть рекордне скорочення видобутку в рамках картелю ОПЕК +. Країни домовилися знизити світовий видобуток на 10%, а попит вже впав більш ніж на 20%. Угода не може підвищити ціни, а може лише зменшити темпи заповнення сховищ.

Американська влада обіцяє скоро поступово скасувати карантини, а тому нафту WTI з поставкою в червні варто очікувати більше $20 за барель. Потім почнеться відновлення світової економіки, хоча зростання нафтових цін і будуть заважати накопичені за час кризи запаси. 

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: