Перша країна ЄС повністю відмовилась від російського газу
Литва перша країна ЄС серед тих, які отримували газ від «Газпрому» і стала незалежною від постачання газу з Росії
Литва вирішила повністю відмовитися від російського газу. Литовці першими з країн Євросоюзу пішли на подібний крок. Про це повідомив президент Литви Гітанас Науседа.
Науседа заявив, що його країна розкриває енергетичні зв'язки з російським агресором.
«Починаючи з цього місяця у Литві більше не буде російського газу. Багато років тому моя країна прийняла рішення, які нині дозволяють нам без «болю» розірвати енергетичні зв'язки з агресором. Якщо ми змогли – решта Європи також зможе», – написав Науседа.
[TWITTER]
[/TWITTER]
«Прагнучи отримати повну енергетичну незалежність від російського газу, у відповідь на енергетичний шантаж Росії в Європі та війну в Україні Литва повністю відмовилася від російського газу: з початку цього місяця литовська газотранспортна система працює без імпорту російського газу», – повідомляє LRT з посиланням на заяву Міністерства енергетики Литви.
Це підтверджують дані оператора литовської газотранспортної системи Amber Grid, які свідчать, що 2 квітня імпорт російського газу для потреб Литви через сполучення Литва-Білорусь дорівнював 0 МВт·год.
Тепер усі газові потреби Литви задовольняються завдяки імпорту через СПГ-термінал у Клайпеді. За розрахункаи, надалі цього має бути достатньо.
За потреби, газ можуть перекачувати також з Латвії, а з 1 травня – через інтерконектор з Польщею.
Міністр енергетики Дайніус Крейвис назвав це поворотною точкою в енергонезалежності Литви.
«Ми перша країна ЄС серед тих, які отримували газ від «Газпрому», що стала незалежною від постачання газу з Росії», – заявив литовський міністр.
Зазначимо, що 31 березня Володимир Путін підписав указ. Згідно з документом розрахунок за газ з «недружніми країнами» повинен відбуватися винятково у рублях.
До слова, 1 квітня, понад 30 країн долучилися до кампанії з насичення нафтою ринку, щоб досягти зниження цін на цей енергоресурс. Різні держави виступили єдиним фронтом з метою не дати РФ «перетворити енергетичні ресурси на зброю», спрямовану проти США, держав Європи та інших країн.