В Україні подешевшали тепличні огірки: аналітики назвали причини
Ключові гравці ринку відзначають, що ціна на тепличні огірки могла впасти і сильніше, якби не холодна і дощова погода
На ринку України зберігається тенденція зниження цін на тепличний огірок. Головною причиною падіння цін стало початок сезону поставок огірка з літніх теплиць південних областей, перші партій даної продукції з’явилися на українському ринку ще минулого тижня.
Як повідомляють аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти», станом на 17 квітня горбкуватий огірок тепличні комбінати готові відпускати по 42-46 грн/кг ($1,50-1,64/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.
Ціни на гладкий тепличний огірок з минулої п’ятниці знизилися в середньому на 11% і наразі овоч надходить в продаж по 37-40 грн/кг ($1,32-1,43/кг).
При цьому, ключові гравці ринку відзначають, що ціна на тепличні огірки могла впасти і сильніше, якби не холодна і дощова погода, яка дещо уповільнила збори даної продукції в літніх теплицях.
Також варто відзначити, що велику конкуренцію місцевим огірку становить імпортна продукція виробництва Білорусь. Багато імпортерів, мають великі запаси овоча ще з минулого тижня, тому змушені були знизити ціни на дану продукцію до 33-35 грн/кг ($1,18-1,25/кг), що в середньому на 14% дешевше, ніж тижнем раніше.
«Проте, відзначимо, що, попри досить помітне зниження цін в сегменті тепличного огірка, наразі гладкий огірок в Україні коштує в середньому на 23% дорожче, ніж в середині квітня 2020 р. Водночас ціни на горбкуваті огірки за рік виросли в середньому на 10%», резюмують аналітики.
До слова відомий політик обурився цінами на молоду українську картоплю (фото).
Також повідомлялося, що експортні ціни на українську соняшникову олію різко пішли вгору.
- Який він, урожай-2020? Кому вірити: експортерам і чиновникам чи аграріям
- Продовольча змова. Чому хліб, цукор та олія в Україні дорожчі, ніж у Польщі?
- В Україні стрімко дорожчають олія, крупи, хліб, м'ясо, риба і молоко. Нацбанк пояснив причини
- Президент Всеукраїнської асоціації пекарів: Дожилися, ми вже купуємо борошно у Білорусі