Віцепрем'єр РФ спростував підписання контрактів для прямого постачання газу в Україну
У Росії стверджують, що про прямі поставки газу в Україну будуть говорити після Нового року
Віцепрем'єр РФ Дмитро Козак спростував повідомлення про те, що російська сторона нібито вже уклала контракти з низкою українських компаній для прямого постачання газу до України.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Що стосується прямого постачання газу з Росії до України, то ми домовилися після Нового року, після того як всі питання (пов'язані з транзитом - ред) буде врегульовано, ще раз обговорити ці питання», - сказав Козак на нараді прем'єра РФ Дмитра Медведєва зі своїми заступниками.
Віцепрем'єр зазначив, що «сьогодні в Україні розгорається «буря в склянці» з приводу того, що є якісь п'ять контрактів з українськими компаніями, яким ми постачатимемо газ».
«Це не відповідає дійсності. У нас жодних контрактів, окрім домовленостей з урядом України, немає, діятимемо суворо в рамках цього протоколу», - сказав Козак.
«Ми домовилися і зафіксували у відповідних протоколах розмір плати «Газпрому» за надання агентських послуг із транспортування газу, що є твердим і визначеним на усі п'ять років», - сказав віцепрем'єр РФ.
«Ризики, пов'язані з тарифним регулюванням на транспортування газу, ризики пов'язані зі зміною законодавства, це будуть ризики «Нафтогазу України» або виграш, в разі якщо з українського боку відповідно до законодавства України, яке тепер має відповідати нормам Європейського Союзу, буде встановлено низькі тарифи на транспортування газу», - додав Козак.
Нагадаємо, Україна, Росія і Єврокомісія підписали протокол про транзит газу. Контракт на поставку газу в Європу Україна і Росія мають підписати до кінця року. Термін дії нового договору - 5 років, з умовою продовження ще на 10 років.
Як заявив виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко, українські компанії «Оператор ГТС» і «Нафтогаз» підпишуть контракти з «Газпромом» протягом тижня. Зокрема, буде підписано угоду з «Газпромом» щодо виплати до кінця року «Нафтогазу» майже $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.