Забруднення повітря в Києві: рівень шкідливих речовин перевищено в кілька разів
Порівняно з попереднім тижнем спостерігається незначне зниження концентрацій шкідливих речовин у повітрі
За тиждень з 29 жовтня по 4 листопада у повітрі Києва відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин.
Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського з посиланням на дані своїх стаціонарних постів спостережень.
Так, зафіксовано перевищення за середньодобовим вмістом:
- завислих речовин – у 1,2-1,3 раза на проспекті Перемоги (поблизу метро «Святошин») та Бессарабській площі;
- діоксиду сірки – у 2,9-3,1 рази на площах Перемоги і Бессарабській, проспекті Перемоги, вулиці Олександра Довженка; у 1,6-2,6 раза – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
- діоксиду азоту – у 4,2-4,9 рази – на вулицях Інженера Бородіна, Каунаській, проспекті Перемоги; у 3,2-3,8 рази на площах Деміївській, Бессарабській, Перемоги та Оболонському проспекті; у 2,1-2,8 рази – на усіх інших постах спостережень, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось;
- формальдегіду – у 2,0-2,4 рази – на усіх постах міста, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось.
Всього на 15-ти стаціонарних постах обсерваторії, де проводились щоденні спостереження за забрудненням атмосферного повітря міста, з 29 жовтня по 4 листопада було проаналізовано 1503 проби повітря.
Порівняно з попереднім тижнем спостерігалось деяке зниження середньодобових концентрацій оксиду вуглецю, діоксиду азоту та формальдегіду, вміст інших забруднювальних речовин у повітрі майже не змінився.
Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні у Києві метеорологічні умови не сприятимуть накопиченню шкідливих домішок у атмосфері, зазначили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.
Як повідомлялося, з метою посилення моніторингу атмосферного повітря у Києві мережу постів метеоспостережень Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського переведено на посилений режим роботи.
Столична влада заспокоює, що критичних перевищень шкідливих речовин лабораторії не фіксують.