НАБУ завершило розслідування «справи рюкзаків»
Підозрюваним надали матеріали справи для ознайомлення
Детективи НАБУ повідомили підозрюваним у «справі рюкзаків» про завершення досудового розслідування і надали їм матеріали для ознайомлення.
Про це інформує прес-служба НАБУ.
«У вчиненні злочину, наслідком якого, за даними слідства, державному бюджету завдано збитків на суму 14,5 млн грн, підозрюють:
- колишнього заступника міністра внутрішніх справ України - керівника апарату — у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»);
- представника фірми-переможця, який, як вважають детективи Бюро, з використанням підроблених документів забезпечив участь у переговорній процедурі закупівлі та перемогу фіктивної фірми, а також організував пошиття рюкзаків низької якості для постачання їх МВС України, — у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 та ч.4 ст.358 КК України;
- приватну особу, яка, на думку слідства, підбурила заступника міністра внутрішніх справ України - керівника апарату організувати проведення переговорної процедури у такий спосіб, щоб переможцем була визначена фірма його товариша, — у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.27, ч.5 ст.191 КК України», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за даними слідства, 2015 року підозрювані організували закупівлю рюкзаків для МВС України без нагальної потреби за ціною, яка була суттєво вищою за середньоринкову. Товар не був поставлений вчасно і не відповідав вимогам, встановленим МВС України, що підтверджено висновками судової товарознавчої експертизи.
Детективи НАБУ встановили, що фірма-переможець торгів, яка мала поставити за умовами закупівлі 5 тисяч рюкзаків навесні 2015 року, у 2014 році жодної господарської діяльності не здійснювала, не мала ані відповідного обладнання, ані працівників. В подальшому, кошти, що надходили на її рахунки від МВС України, були конвертовані в готівку через низку фіктивних підприємств.
Розслідування зазначених фактів детективи Національного бюро здійснювали з березня 2016 року.
У жовтні 2017 року трьох згаданих осіб було затримано та повідомлено їм про підозру у розтраті бюджетних коштів.
Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження стосовно цих осіб буде складено обвинувальний акт для подальшого скерування до суду.
В НАБУ зазначають також, що стосовно ще чотирьох осіб, викритих в організації корупційної схеми, вже є остаточні рішення суду за результатами розгляду справ по суті — епізоди за їхньої участі були виділені в окремі кримінальні провадження, розслідування в яких завершено.
Нагадаємо, що 31 жовтня 2017 року НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та ще одну особу в рамках розслідування справи про розтрату 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для Нацгвардії.
За версією слідства, ці особи причетні до закупівлі в 2015 році коштом Міністерства внутрішніх справ рюкзаків за ціною, суттєво вищою за середньоринкову. За інформацією досудового розслідування, товар не був доставлений вчасно та, до того ж, не відповідав вимогам, встановленим МВС, унаслідок чого державі завдано збитків у розмірі понад 14 млн грн.
Як повідомляв «Главком», 1 листопада 2017 року суд відпустив Авакова-молодшого під особисте зобов’язання у справі про розкрадання державних коштів.
Згодом суд також відпустив під особисте зобов'язання екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та керівника IТ-компанії Turboseo Володимира Литвина.
У січні в САП підтвердили, що суд продовжив запобіжний захід двом фігурантам справи про «рюкзаки Авакова».
8 листопада Солом'янський райсуд Києва заарештував нерухомість сина Авакова.
У НАБУ показали схему розтрати коштів у «справі рюкзаків».
Читайте також статті «Главкома»:
Рюкзак на голову. НАБУ наносить удар по Авакову
Як Аваков впливав на справу проти свого сина. Оприлюднено нові деталі