Окупанти поширили фейк про замінування складів з аміаком (оновлено)

Диверсії на підприємстві «Азот» можуть призвести до екологічної катастрофи
фото з відкритих джерел

Власник підприємства «Азот» запевняє: хімічне підприємство не становить жодної небезпеки: там нема чому вибухати

Ворожі сили поширили інформацію про «замінування українськими військовими складів з аміаком» на підприємстві «Азот» (м. Сєвєродонецьк, Україна).

Центр протидії дезінформації при РНБО України спростовує це. «Повідомляємо, що така інформація є цинічним фейком!» - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що українські військові ніколи рідну землю не доведуть до межі екологічної катастрофи.

Водночас Центр протидії дезінформації при РНБО застерігає: «Ворог може вчинити диверсії на підприємстві! Закликаємо українців, які проживають на території Луганської області, бути пильними та обережними!».

[TWITTER] [/TWITTER]

Спростовує російський фейк і преслужба Group DF, яка володіє підприємством. Компанія офіційно заявляє:

Зараз «Сєвєродонецький «Азот» як хімічне підприємство не становить жодної небезпеки для мешканців міста та регіону.
На підприємстві було повністю вироблено (перероблено) аміак та звільнено аміакосховище.
У зв'язку з початком військових дій на заводі повністю зупинено виробництво: зупинились всі ключові цехи, завод припинив виготовляти добрива.
Залишки готової продукції (добрива) та хімікати, що знаходилися на території заводу, у повному обсязі вивезені з території підприємства за межі Луганської області.
Служба безпеки та технічна служба заводу провели повний додатковий огляд усіх виробничих цехів та складів підприємства щодо наявності небезпечних хімічних речовин — такі речовини на території підприємства відсутні.
Ми не вперше стикаємося з ситуацією, коли недостовірна інформація про хімічні підприємства Групи використовується в гібридних інформаційних війнах. Аналогічні інформаційні "вкиди" відбувалися стосовно "Стіролу" — підприємства, яке Group DF контролювала до 2014 року.
Просимо ЗМІ не тиражувати неперевірену інформацію та звертатися за коментарями до пресслужби Group DF.

Раніше окупанти здійснили масову розсилку фейкових електронних повідомлень про плани евакуації від імені української силової структури.

Також повідомлялося, що аферисти створили фейковий сайт «Повернися живим».