Слідство у США отримало документ про реальні причини звільнення Трампом директора ФБР Комі
Трампа обурював факт, що Комі не хотів публічно заявляти, що проти Трампа особисто не проводитиметься розслідування
Американські ЗМІ в п'ятницю, 1 вересня, повідомили про наявність чернетки офіційного листа, написаного президентом США Дональдом Трампом щодо справжніх мотивів звільнення колишнього директора Федерального бюро розслідувань (ФБР) Джеймса Комі. Документ так і не був відправлений, оскільки щодо нього свої заперечення висловив адвокат Трампа. Чернетка нині перебуває у розпорядженні спецпрокурора США із розслідування ймовірного втручання Росії в американські президентські вибори 2016 року Роберта Мюллера. Цей документ може пролити світло на те, чи справді Трамп намагався завадити розслідуванням ФБР щодо можливих зв'язків його команди з Росією, пише інформагенція AP.
Як зазначає газета The Washington Post, серед інших претензій до Комі у неоприлюдненому меморандумі зазначається: Трампа обурював факт, що Комі не хотів публічно заявляти, що проти Трампа особисто не проводитиметься розслідування у справі про втручання Росії в американські вибори. При цьому Комі неодноразово заявляв про відсутність підозр щодо Трампа особисто самому президенту.
Нагадаємо, 9 травня Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі. Як офіційне пояснення адміністрація президента США опублікувала меморандум міністерства юстиції, у якому, зокрема, засуджувалося рішення Комі щодо закриття справи проти колишньої державної секретарки США Гілларі Клінтон. Заступник міністра юстиції США Род Розенстейн на основі цих аргументів непрямо рекомендував у ньому главі Білого дому звільнити Комі.
Раніше стало відомо, що спецпрокурор США по Росії Роберт Мюллер розслідує, чи причетний колишній радник Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Флінн до пошуків електронних листів Гілларі Клінтон, викрадених хакерами.
Як повідомлялося, спецпрокурор США Роберт Мюллер сформував велике журі присяжних для розслідування звинувачень щодо втручання Росії у президентські вибори у США, повідомили 3 серпня американські ЗМІ.
The Wall Street Journal з посиланням на неназвані джерела повідомляє, що журі розпочало роботу впродовж «останніх тижнів». Його створення, за інформацією видання, розглядається як ознака того, що проведене Мюллером розслідування щодо втручання Росії і питання про можливу змову Москви з передвиборним штабом Дональда Трампа набирає обертів.
Агенція Reuters, цитуючи джерела, повідомляє, що виклики журі пов’язані з зустріччю сина Трампа з російським адвокатом у 2016 році.
За інформацією CNN, розслідування фокусується на можливих фінансових злочинах.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не Росія допомогла йому виграти у 2016 році президентські вибори.
Більше 60% опитаних соціологами центру Harris і центру американської політології Гарвардського університету заявили, що розслідування про зв'язки адміністрації президента США Дональда Трампа з Росією «завдає країні шкоди».
Читайте також статтю: «Трамп і імпічмент: хто кого?»