У Лівані розгніваний натовп намагався вдертися до посольства США
Поліція застосувала сльозогінний газ і водомети проти протестувальників у Бейруті
У столиці Лівану Бейруті учасники акції протесту проти політики американської влади, зокрема щодо Ізраїлю, намагалися прорватися до посольства США.
Зазначено, що поліція Лівану застосувала сльозогінний газ та водомети проти протестувальників під посольством США 10 грудня 2017 року. Демонстранти зібралися, щоб висловити незгоду з визнанням Вашингтоном Єрусалима столицею Ізраїлю.
Як повідомляється, протестувальники спалили прапори США та Ізраїлю. Частина учасників акції спробували виламати металеву браму, що вела на територію посольства. Вони також спалили опудало у вигляді американського лідера Дональда Трампа, який нещодавно оголосив рішення щодо Єрусалима. Серед учасників акції були ліванські ісламісти, а також представники палестинських партій.
Коли більшість протестувальників розійшлися, поліція заарештувала тих деяких осіб, котрі залишилися. Водночас до проведення нової великої акції протесту 11 грудня закликав лідер радикальної організації «Хезболла» Хасан Насралла.
Нагадаємо, 6 грудня президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим.
Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».
Палестинці вважають східну частину Єрусалима своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.
ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.
У Єрусалимі і на палестинських автономних територіях внаслідок сутичок демонстрантів з ізраїльськими силовиками загинула одна людина та щонайменше 760 були поранені.
Позиція України щодо Єрусалима полягає в тому, що його статус має бути визначений за результатами переговорного процесу та у відповідності до резолюцій Ради Безпеки ООН.
Представники в ООН п'яти європейських країн - Німеччини, Франції, Великобританії, Швеції та Італії - заявили, що рішення президента США Дональда Трампа щодо Єрусалима суперечить резолюціям Ради Безпеки (РБ) ООН та є «непродуктивним».
Ліга арабських держав закликала США скасувати рішення щодо Єрусалиму.