Угорщина порушить питання закону про освіту на саміті асоціації з Україною
16 жовтня заплановане обговорення претензій Угорщини до України на засіданні голів МЗС країн ЄС стосовно ухвалення закону про освіту
Угорщина планує поставити на саміті асоціації з Україною питання щодо порушення Угоди про асоціацію з ЄС у зв'язку з ухваленням українського закону про освіту. Про це сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто перед засіданням голів МЗС країн ЄС у понеділок у Люксембурзі.
«Я б сказав про наявність жорсткого порушення прав людини по сусідству від ЄС, коли український парламент прийняв закон про освіту. Вони дуже сильно порушили права національних меншин, коли у всіх нацменшин забрали право використовувати рідну мову в навчанні після 10 років. Це жорстке порушення прав людини, прав нацменшин і жорстке порушення Угоди про асоціацію. Тож я буду вести переговори, що під час наступного засідання саміту асоціації з Україною ми маємо поставити обговорення цієї ситуації у порядок денний, тому що це дуже виключна ситуація», - наголосив він.
16 жовтня заплановане обговорення претензій Угорщини до України на засіданні голів МЗС країн ЄС стосовно ухвалення закону про освіту.
Нагадаємо, 28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки комісії стосовно закону будуть готові до грудня.
Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Сійярто заявив, що Угорщина не підриватиме єдність Євросоюзу у питанні антиросійських санкцій через положення закону про освіту в Україні. Проте він зауважив, що Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» та будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.
9 жовтня Клімкін у Twitter запропонував Сіятро разом відвідати Закарпаття та обговорити мовні положення закону про освіту. Проте Сійярто відмовився зустрічатися з міністром закордонних справ України.
Водночас віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Угорщина не буде ініціювати перегляд асоціацію України з Євросоюзом і поки не планує приймати будь-яких рішень щодо цього питання.
Міністр освіти України Лілія Гриневич заявила, що не вважає заяви Угорщини цивілізованим діалогом.
Читайте також матеріал «Главкома»: Як Україну розпинали за мову. Резолюція ПАРЄ та її наслідки