Климпуш-Цинцадзе: Угорщина не ініціюватиме перегляд асоціації України з ЄС

Климпуш-Цинцадзе: Угорщина не ініціюватиме перегляд асоціації України з ЄС
Віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе

На думку віце-прем'єра України, Угорщина не зайде в питаннях закону про освіту далі проведення дискусій з українською стороною

Угорщина не буде ініціювати перегляд асоціацію України з Євросоюзом і поки не планує приймати будь-яких рішень щодо цього питання.

Про це в коментарі «112 Україна» заявила віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, Угорщина не зайде в питаннях закону про освіту та блокування євроасоціації України далі проведення дискусій з українською стороною.

«Я думаю, що це буде просто дискусією. На даний момент ми знаємо, що не заплановано прийняття жодних рішень з цього приводу», - заявила вона.

Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна продовжить пояснювати суть закону «Про освіту» країнам, що висловили невдоволення прийняттям документа.

«Я думаю, що робота Києва має полягати насамперед і з угорською меншиною у нас вдома, і з подальшою розробкою законопроекту по середній освіті, в якому, як ми пояснюємо нашим колегам з Угорщини зокрема й іншим, будуть уточнені позиції щодо того, у який спосіб, в якій пропорції будуть викладатися предмети після 5-го класу мовою національних меншин і державною. Будемо працювати далі на аргументацію, пояснення не тільки з країнами, які висловлюють своє застереження, дехто у дуже жорсткій, емоційній і, як на мене, маніпуляцій ній формі, а й з тими, хто тверезо дивиться на ситуацію», - констатувала вона.

28 вересня глава МЗС України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки Комісії стосовно закону будуть готові до грудня.

Міністерство закордонних справ України із здивуванням сприйняло заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто стосовно перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Сійярто заявив, що Угорщина не підриватиме єдність Євросоюзу у питанні антиросійських санкцій через положення закону про освіту в Україні. Проте він зауважив, що Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС в рамках програми «Східне партнерство» та будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

9 жовтня Клімкін у Twitter запропонував Сіятро разом відвідати Закарпаття та обговорити мовні положення закону про освіту. Проте Сійярто відмовився зустрічатися з міністром закордонних справ України.

11 жовтня Міністерство закоронних справ України направило ноту протесту до Будапешту у зв'язку з інформацією про наміри провести акцію «Самовизначення для Закарпаття».

Читайте також матеріал «Главкома»: Як Україну розпинали за мову. Резолюція ПАРЄ та її наслідки

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: