Експерти ООН представили новий план порятунку планети: що планують зробити
Документ ООН повинні будуть розглянути і ратифікувати 196 країн, які підписали Конвенцію про біологічне різноманіття
Робоча група ООН із роботи з проблемами екології представила глобальний проєкт захисту біорізноманіття та порятунку планети від кліматичних потрясінь в найближче десятиліття. Про це повідомляє The Guardian.
Зазначається, що в проєкт нової Конвенції про біологічне різноманіття (CBD) внесли 21 мету.
Зокрема, до 2030 року заплановано скоротити використання пестицидів у сільському господарстві на дві третини і посилити захист 30% Світового океану і суші.
До середини 21 століття в пріоритеті зниження рівня вимирання видів тварин на 90% і підвищення цілісності всіх екосистем.
Окрему увагу в конвенції приділено питанням здорового існування людини. Пропонується знизити забруднення з усіх джерел, в тому числі за рахунок скорочення пластикових відходів, а також збільшити площі природних куточків в містах.
«До 2030 року необхідно почати відновлення природних екосистем, щоб до 2050 року прийти до нульових викидів вуглекислого газу і мінімального впливу на навколишнє середовище», – заявив виконавчий секретар CBD Елізабет Мрема.
Нові цілі представлять на глобальній конференції ООН в жовтні 2021 року, яка пройде в Китаї.
Далі документ повинні будуть розглянути і ратифікувати 196 країн, які підписали Конвенцію про біологічне різноманіття. Її прийняли в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.
Раніше в ООН заявляли, що у світі 11 людей щохвилини помирають від голоду. Також п’ять мільйонів людей щороку вбивають спека та холод.