Канада теж звинуватила Росію у кібератаках
Канада приєднується до союзників у викритті серії кібероперацій російської армії
Росія здійснила щонайменше дві цілеспрямовані кібернетичні атаки на штаб-квартири міжнародних і національних організацій, розміщених на території Канади.
Про це йдеться у заяві канадського МЗС.
«Канада приєднується до союзників у викритті серії кібероперацій російської армії. Ці вчинки є частиною послідовності неналежних дій уряду Росії, що демонструють неповагу до міжнародного законодавства та підривають заснований на правилах міжнародний порядок. Канада закликає усіх, хто цінує цей порядок, об'єднатися на його захист», - наголосили у МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві розповіли, що у 2016 році зловмисники за допомогою шкідливого програмного забезпечення отримали неавторизований доступ до даних Канадського центру етики у спорті. «Уряд Канади із великою ймовірністю поклав відповідальність за це на ГРУ», - зазначається у заяві.
Як зазначається, у тому ж році нападу російського кібернетичного угруповання Fancy Bear/APT28 зазнало Всесвітнє антидопінгове агентство, штаб-квартира якого розташована у Монреалі. Зловмисники тоді оприлюднили конфіденційні дані спортсменів, які містилися у базі ВАДА.
«Уряд Канади із високою ймовірністю визначив, що відповідальність за цей інцидент лежить на російській військовій розвідці», - запевнили у МЗС.
Відтоді у Канаді затвердили нову Стратегію кібернетичної безпеки та заснували Центр із кібербезпеки, «зробивши суттєві інвестиції до підвищення кібернетичної стійкості країни», наголошують дипломати.
Раніше повідомлялося, що держави-союзниці НАТО виступили на боці урядів Нідерландів і Великої Британії й закликали Росію припинити «грубі спроби підірвати міжнародне право й інституції» через кібернетичні атаки.
4 вересня лідери ЄС виступили із спільною заявою щодо російських кібератак.
Нагадаємо, влада Нідерландів оголосила про висилку у квітні чотирьох росіян, які планували здійснити кібератаку на Організацію щодо заборони хімічної зброї.
Як відомо, навесні 2018 року ОЗХЗ займалася вивченням замаху на Сергія та Юлію Скрипаль в Солсбері, а також хімічної атаки в Сирії, в здійсненні якої Захід звинуватив режим Башара Асада та РФ. Росія традиційно відкидає всі звинувачення.
Міністерство оборони Нідерландів оприлюднило імена висланих з країни співробітників ГРУ РФ.
Також оприлюднено фото офіцерів ГРУ.
У свою чергу перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що Росія дзеркально відповість на висилку чотирьох її громадян Нідерландами.