У бакинському аеропорту проходить церемонія прощання із загиблими внаслідок авіакатастрофи членами екіпажу (відео)

На борту літака було 67 пасажирів і п'ять членів екіпажу
фото з відкритих джерел

26 грудня в Азербайджані оголошено днем ​​жалоби

аУ бакинському міжнародному аеропорту ім. Г.Алієва проходить церемонія прощання із загиблими членами екіпажу літака авіакомпанії AZAL. Про це повідомляє Baku.tv.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="uk" dir="ltr">У бакинському міжнародному аеропорту ім. Гейдара Алієва проходить церемонія прощання із загиблими членами екіпажу літака авіакомпанії AZAL.🕯 <a href="https://t.co/RUbtXUHExG">pic.twitter.com/RUbtXUHExG</a></p>&mdash; ГЛАВКОМ (@GLAVCOM_UA) <a href="https://twitter.com/GLAVCOM_UA/status/1873260269763477884?ref_src=twsrc%5Etfw">December 29, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

26 грудня в Азербайджані оголошено днем ​​жалоби.

Нагадаємо, пасажирський літак Embraer, який летів з Баку до Грозного, впав в аеропорту Актау. На борту було 67 пасажирів і п'ять членів екіпажу. Серед них 37 громадян Азербайджану, 16 росіян, шестеро громадян Казахстану і троє – громадян Киргизстану.

Згодом Росавіація назвала попередню причину авіакатастрофи: зіткнення з птахами. Також повідомляється, що на борту літака, що впав, вибухнув кисневий балон, після чого люди почали непритомніти. 

Однак, очільник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що авіакатастрофу літака Embraer 190 в Казахстані спричинив російський зенітно-ракетний комплекс (ЗРК).

За його словами, літак зазнав пошкоджень внаслідок дій російських військових і його відправили до Казахстану «замість того, щоб екстрено посадити в Грозному та врятувати життя людей».

Вже 27 грудня глава Росавіації Дмитро Ядров вперше прокоментував авіакатастрофу азербайджанського літака, і за його словами, однією з основних причин авіакатастрофи нібито був густий туман і відсутність видимості на висоті 500 метрів. «Командир повітряного судна зробив дві спроби посадити літак у Грозному, які були безуспішними», – заявив Ядров.

За його словами, російські диспетчери нібито пропонували для посадки інші летовища, однак командир літака «прийняв рішення прямувати до аеропорту Актау».