Росія імпортує снайперські приціли із Заходу – ЗМІ
За митними даними, у 2022-2023 роках у Росію було ввезено прицілів на $173, 6 млн
У 2022-2023 роках у Росію з країн Заходу було ввезено прицілів на $173,6 млн. Частину з них використовують для ведення війни проти України. Про це повідомляє видання «Важные истории».
Російський снайпер добровольчого підрозділу футбольних фанатів «Еспаньйола» в ролику білоруського пропагандистського телеканалу позує з гвинтівкою. Видання уточнює, що на ній встановлено оптичний приціл австрійської компанії Kahles, яка випускає товари для полювання і спортивної стрільби.
В YouTube можна знайти десятки роликів, у яких російські військові демонструють приціли західних виробників:
- Leupold (США);
- Nightforce (США – Японія);
- Holosun (США – Китай);
- Swarovski Optik (Австрія).
«За митними даними, у 2022-2023 роках у Росію було ввезено прицілів на 16 млрд рублів ($173, 6 млн – «Главком»)», – пише видання.
Метою є нібито «встановлення прицілів на мисливську зброю», проте частина потрапляє на війну в Україну. Серед чемпіонів з імпорту – інтернет-магазини «Поінтер» і «Навігатор».
Видання вказує, що інтернет-магазин «Навігатор» продавав петербурзькій «Технології» оптику, далекоміри, окуляри та інше обладнання. Цю компанію пов'язували з колишнім ватажком ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним.
«Ввезення прицілів та інших товарів «для полювання» відбувається за паралельним імпортом – виробники, найімовірніше, не знають, куди потрапляє їхній товар», – пишуть журналісти.
«Поінтер» використовує посередників у Китаї, «Навігатор» – у Туреччині та Казахстані.
Нагадаємо, російські торгові компанії залишили можливість закуповувати в Європі та США вогнепальну зброю та боєприпаси, зʼясували розслідувачі з німецького проєкту Correctiv. Вони відзначають, що це відбувається попри санкції, які західні країни з 2014 року запроваджували проти Росії.
Раніше ми повідомляли, що у російській зброї та техніці нарахували 1057 іноземних компонентів, які виробили 155 компаній. Найбільше компонентів виробляють американські компанії.