Рада передала храм в окупованому Сімферополі у державну власність
Рішення прийнято через тиск окупаційної влади на Кримську єпархію і на митрополита Климента
Депутати Верховної Ради підтримали постанову про передачу будівлі Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги, розташованого в окупованому Сімферополі, в державну власність.
Під час засідання 17 лютого за документ проголосував 271 парламентар, проти – жоден, 12 утрималися, 52 – не голосували.
Як пише «Радіо Свобода», згідно з постановою, майновий комплекс площею в 1 475,7 квадратних метра, розташований у Сімферополі, переходить із власності Автономної республіки Крим у державну власність.
Це рішення пояснюють тиском окупаційної російської влади на Кримську єпархію і зокрема – на митрополита Сімферопольського і Кримського Української православної церкви (Православної церкви України) Климента.
«Кримська єпархія УПЦ (ПЦУ) єдина з релігійних громад на півострові відмовилась від «перереєстрації» релігійної громади відповідно до незаконних вимог Російської Федерації, що, в свою чергу, стало однією з причин переслідування вірян, священнослужителів УПЦ (ПЦУ) та членів їх сімей», – зазначають автори документу в пояснювальній записці.
Постанова доручає Кабінету міністрів здійснити відповідні заходи для передачі храму в державну власність України.
У серпні 2020 року Верховний суд Росії відмовився переглянути рішення про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі. Також Православну церкву України зобов’язали знести храм у Євпаторії.
До слова, у 2020 році архієпископ Кримський Климент став митрополитом.
До слова, 10 грудня 2019 року біля будівлі Кабміну в Києві архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент оголосив безстрокове голодування через релігійні переслідування в Криму. Архієпископ вимагає від Кабміну забезпечити права релігійної свободи українців в Криму. За тиждень він припинив голодування на прохання митрополита Епіфанія.