Соратник Медведчука, якого розшукують українські правоохоронці, «подав голос» із Білорусі
Тарас Козак офіційно покинув Україні чотири місяці тому
Народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Тарас Козак, який підозрюється у державній зраді і втік з України, вніс зміни до свого майнового стану в Єдиному державному реєстрі декларацій. Як повідомляє «Главком» з посиланням на сайт НАЗК, це відбулося 22 вересня.
Обранець задекларував 447,8 тис. грн у вигляді комісійної винагороди банку. Уточнюється, що видатки здійснено за рухоме майно у Білорусії.
Як повідомляв «Главком», 19 серпня Козак декларував 657,1 тис. грн і 624,6 тис. грн, проведених у Білорусії.
Також у червні соратник Медведчука задекларував продаж валюти на суму 1,34 млн грн у Білорусії. У цій же країні він здійснив сплату оренди нерухомого майна на суму 1,31 млн грн.
Нагадаємо, що у лютому Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти Віктора Медведчука, Тараса Козака і телеканалів «112 Україна», ZIK та NewsOne, які йому належать.
12 травня Віктору Медведчуку повідомили про підозру у державній зраді та порушенні звичаїв війни. Його однопартієць Тарас Козак, якому генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала аналогічну підозру, наразі перебуває за межами України.
На сайті МВС вивішено фото нардепа Козак у розділі «Особи, які переховуються від органів влади». Датою його зникнення правоохоронці вважають 18 травня 2021 року.
20 серпня генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила про завершення досудового розслідування щодо нардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака.
«Слідство у резонансній справі за підозрою двох парламентарів в державній зраді та розграбуванні національних цінностей завершено. З сьогоднішнього дня матеріали провадження відкриті стороні захисту. Після їх ознайомлення з усім доказовим масивом, напрацьованим прокурорами і слідчими, справа піде до суду», – зазначила Венедіктова.
Крім цього, Комітет виборців України проаналізував, як депутати Верховної Ради голосували за два роки. За даними КВУ,12 народних депутатів пропустили більше 90% голосувань. Серед них є Тарас Козак, який протягом двох років взяв участь лише в 9% голосувань.