«Список Гандзюк»: Фракції Ради погодили утворення слідчої комісії (документ)
Депутати вишли на консенсус
Фракції Верховної Ради узгодили створення тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів. Про це повідомила народний депутат Альона Шкрум.
«ТСК по Каті та щодо нападів на інших активістів – підписана … Дуже-дуже важко вийшли на крихкий консенсус», - написала вона у Facebook.
Парламентарій оприлюднила фотографії тристорінкового документу, яким регламентується утворення ТСК. Відповідно до них, до неї увійдуть депутати від БПП, «Народного фронту», «Опозиційного блоку», «Самопомочі», «Батьківщини», депутатських груп «Відродження» та «Воля народу» та два позафракційні депутати.
Шкрум додала, що ТСК очолить позафракційний народний депутат Борислав Береза.
Для початку дії ТСК потрібне голосування парламенту.
5 листопада народний депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що парламент намагається створити ТСК у справі замаху на Гандзюк лише «для галочки» і зробити її повністю бездіяльною та ручною.
Паламарчук заявив, що не має жодного відношення до нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк.
Нагадаємо, у неділю, 4 листопада, стало відомо про смерть активістки Катерини Гандзюк, на яку 21 липня у Херсоні було скоєно напад із застосуванням сірчаної кислоти.
Нардеп Антон Геращенко заявив, що організатору вбивства Гандзюк «світить» довічне, якщо він не здасть замовника.
Президент Петро Порошенко висловив співчуття рідним Гандзюк.
Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган вимагає знайти винних у вбивстві активістки. США закликали українську владу притягнути до відповідальності винних у смерті Гандзюк.
Мінстр закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала покарати винних у вбивстві херсонської активістки Катерини Гандзюк.
Поліція перекваліфікувала напад на Гандзюк як закінчене умисне вбивство. Голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що очікує від заарештованих організаторів смертельного нападу на Гандзюк відомостей стосовно його замовників.
Нагадаємо, напад на активістку Гандзюк стався у Херсоні 31 липня. Як відомо, сірчана кислота обпекла 40% тіла Гандзюк. Їй зробили більше десяти операцій.