У БПП заявили, що комісію щодо нападу на Гандзюк хочуть зробити «ручною»
Найєм заявив, що фракції намагаються просто поставити «галочку», нібито, комісію вже створено
Ситуація із Тимчасовою слідчою комісією для розслідування справ нападів на Катерину Гандзюк і на активістів виглядає «досить дивно». Парламент намагається створити ТСК лише «для галочки» і зробити її повністю бездіяльною та ручною.
Таку думку в ефірі на телеканалі ZIK висловив народний депутат України від БПП Мустафа Найєм.
Коментуючи питання щодо створення комісії для розслідування нападів на активістів, він розповів: у ВР це вирішували до пізнього вечора. Однак, на жаль, ситуація «виглядає досить дивно».
«Склад комісії невизначений, фракції, нібито, вирішились із своїми представниками, та не можуть обрати, хто очолюватиме цей орган», – розповів нардеп.
До того ж, на його думку, зараз очевидно помітне бажання перетворити цю комісію в «абсолютно ручну історію», коли більшість у комісії створюватимуть двома найбільшими фракціями.
«Більше того – ми пропонували, щоб комісію очолювати представники громадськості чи ті, хто до неї близький. Головою мав бути я, але зараз БПП вирішив, що не можуть мене делегувати, бо побачили конфлікт інтересів у тому, що мій брат захищав Катерину Гандзюк. Він справді із нею товаришував, допомагав як юрист і зараз оформлює документи у зв’язку з її загибеллю», – розповів Найєм.
Тож він підкреслив: вважає, що зараз уся ця історія виглядає «доволі абсурдною», а парламент хоче зробити орган бездієвим.
«Замість того, щоб взяти на себе функції контролю і з’ясувати, чому всі ці справи не розслідуються, парламент намагається перекинути це на СБУ на МВС, МВС – на СБУ, а потім фракції уже намагаються просто поставити «галочку», нібито, комісію вже створено, та вона буде повністю бездіяльною, контрольованою та ручною», – підкреслив політик.
За його словами, це питання має вирішитись уже зранку.
«Сподіваюсь, що мудрості Андрія Парубія вистачить для того, щоб поставити правильну постанову про правильну комісію, де будуть дійсно представники громадськості та прозорі процедури, а не те, що нам пропонують», – підкреслив Мустафа Найєм.
Раніше парламентська фракція партії «Блок Петра Порошенка» заявила про підтримку створення Тимчасової слідчої комісії, яка контролюватиме розслідування вбивства громадської діячки Катерини Гандзюк.
Нагадаємо, у неділю, 4 листопада, стало відомо про смерть активістки Катерини Гандзюк, на яку 21 липня у Херсоні було скоєно напад із застосуванням сірчаної кислоти.
Нардеп Антон Геращенко заявив, що організатору вбивства Гандзюк «світить» довічне, якщо він не здасть замовника.
Президент Петро Порошенко висловив співчуття рідним Гандзюк.
Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган вимагає знайти винних у вбивстві активістки. США закликали українську владу притягнути до відповідальності винних у смерті Гандзюк.
Поліція перекваліфікувала напад на Гандзюк як закінчене умисне вбивство. Голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що очікує від заарештованих організаторів смертельного нападу на Гандзюк відомостей стосовно його замовників.
Нагадаємо, напад на активістку Гандзюк стався у Херсоні 31 липня. Як відомо, сірчана кислота обпекла 40% тіла Гандзюк. Їй зробили більше десяти операцій.
Коментарі — 0