Міністерство охорони здоров'я дало поради, як спілкуватися з людьми з протезами
«Ніколи не торкайтесь людини з інвалідністю чи їхніх допоміжних засобів пересування без дозволу»
Міністерство охорони здоров’я дало поради щодо спілкування з людьми з протезами або без кінцівок.
«Нашому суспільству потрібно прийняти цю нову реальність і навчитися правильно комунікувати з цими людьми, щоб зробити їхню адаптацію якомога легкою. Допомогти, а не нашкодити», – йдеться в публікації МОЗ.
Українцям розповіли про неочевидні правила спілкування з людьми з інвалідністю:
- не допомагайте, якщо вас про це не просили. Завжди спочатку питайте, чи потрібна людині допомога, і ніколи не торкайтесь людини з інвалідністю чи їхніх допоміжних засобів пересування без їхнього дозволу.
- не жалійте. Важливо не жаліти, а співчувати – коли людину жаліємо, ми дивимося на те, що людина втратила, хочемо сказати їй «бідний/бідна». А коли ми співчуваємо, то бачимо те, що в неї є – її силу та витривалість.
- не питайте про травму. Часто людям важко згадувати про поранення чи травмування.
Крім того, МОЗ радить поговорити із дітьми про людей з інвалідністю.
«Навчіть дитину бачити в людині насамперед особистість, а в інвалідності просто одну з ознак», – додає міністерство.
Нагадаємо, існує думка, що отримати протез в нашій країні можливо лише за власні кошти, але в реальності все зовсім інакше, повідомило Міністерство соцполітики. Зазначається, що протезування в Україні безкоштовне і доступне як військовим, ветеранам, цивільним, що постраждали внаслідок бойових дій, так і всіх громадянам, яким потрібен протез.
За більше ніж 1,5 року повномасштабної війни близько 50 тис. українців отримали інвалідність. Вони втративши руки чи ноги, повідомляє американське видання The Wall Street Journal.