МВФ не вважає Україну бідною країною
Фонд не включає Україну в групу низькодохідних країн
Міжнародний валютний фонд не вважає Україну країною, яка розвивається з низьким доходом і пов'язує падіння доходів в країні з військовим конфліктом. Про це йдеться в дослідженні МВФ щодо макроекономічної ситуації в низькодохідних країнах, що розвиваються, опублікованому Фондом, передає видання УНІАН.
У фонді відзначили, що в 2014 році рівень доходів в Україні в перерахунку на одного громадянина був на 14% нижче рівня, до якого країни включаються в групу низькодохідних (2 330 доларів річного доходу).
Проте Україна не була включена в групу низькодохідних країн у зв'язку з тим, що основною причиною зниження доходів став військовий конфлікт.
«Падіння рівня доходів в Україні в основному відображає вплив військового конфлікту», - вважаьб у Фонді.
Більше того, Україна не була включена до групи низькодохідних країн і в 2018 році, оскільки структура її економіки є типовою для країн з ринковою економікою.
«Рівень бідності в Україні, структура зайнятості, тривалість життя і рівень освіти є типовими для EME (emerging market economies, країни з ринковою економікою - Ред.)», - додали в МВФ.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко очікує на транш МВФ у квітні, оскільки, за його словами, країна вже виконала 80% своїх зобов’язань.
Проте, він заявив, що Україна може піти на поступки МВФ щодо ціни на газ.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що Україна отримає наступний транш від Міжнародного валютного фонду у червні 2018 року.
У МВФ назвали умови завершення четвертого перегляду програми фінансування МВФ для України та виділення траншу кредиту.
5 лютого повідомлялося, що Україна перерахувала Міжнародному валютному фонду наступний платіж по основній сумі кредиту в рамках програми stand-by 2014 року на $375 млн.