Квартира, акції, гроші та шість соток Труханова опинилися під арештом
Міський голова Одеси підозрюється у заволодінні майном, зловживанні службовим становищем
Солом'янський районний суд Києва арештував майно міського голови Одеси Геннадія Труханова, який разом зі своїми заступниками підозрюються у заволодінні активами, зловживанні службовим становищем.
Про це повідомляє «Главком» з посиланням ухвалу суду від 23 лютого.
Під арешт потрапила квартира площею 131,8 кв. м в Одесі, земельна ділянка площею 6 соток, грошові кошти на рахунках ПАТ «Акціонерний банк «Південний» і ПАТ «Марфін Банк» .
За даними е-декларації за 2016 рік, Труханов тримав у банку «Південний» 104,4 тис грн, у «Марфін Банку» - 157,8 тис грн і $2,5 тис.
Крім цього, під арештом опинилися акції ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» номінальною вартістю 79 тис грн із забороною будь-яким особам розпоряджатись зазначеним майном, тобто відчужувати його у будь-який спосіб.
Як повідомляв «Главком», Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) опублікували схему заволодіння коштами Одеського міського бюджету в розмірі 185 мільйонів гривень при продажу будівель заводу «Краян».
Так, у першій половині 2016 року Одеський міський голова Геннадій Труханов домовився з особами, які контролюють ЗАТ UAB Naster, ТОВ Valton Group LP та ТОВ «Девелопмент Еліт» про заволодіння коштами місцевого бюджету м. Одеси.
Слідством було встановлено, що з липня по грудень 2016 року Труханов разом з іншими посадовими особами міської ради, використовуючи службове становище та всупереч інтересам територіальної громади міста вчинили низку дій, спрямованих на реалізацію задуму.
На переконання детективів, для створення умов для заволодіння коштами, задіяні особи на початку жовтня 2016 року залучили до вчинення оборудки директора суб’єкта оціночної діяльності, який визначив наперед встановлену та завідомо завищену вартість об’єкта оцінки в сумі 185 млн грн.
Після цього, учасники схеми донесли депутатам міської ради завідомо неправдиву інформацію про невідкладність розгляду питання щодо придбання приміщення. На думку слідства, це було зроблено, щоб унеможливити або створити перешкоди депутатам та відповідальним особам на належне вивчення питання купівлі цієї будівлі.
Нагадаємо, що 9 лютого Національне антикорупційне бюро України заочно повідомило про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову і чотирьом його заступникам
15 лютого мера Одеси звільнили з-під варти.
27 лютого Солом’янський районний суд Києва відмовився задовольнити клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про відсторонення від посади міського голови Одеси Геннадія Труханова.
Читайте також: Усі гріхи Труханова. За що НАБУ схопило одеського мера