Представник ООН закликав Україну відкрити кордон з «ДНР» і «ЛНР»
Пабло Матеу вважає, що лінію розмежування необхідно відкрити також для громадян, які «застрягли» по іншу сторону
Представник управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу закликав відкрити перекриту через карантин лінію розмежування на Донбасі. Про це він розповів в інтерв'ю Deutsche Welle.
За словами Матеу, багато місцевих жителів через закриття пунктів пропуску на кордоні не можуть купити продукти і отримати пенсії.
«До карантину 36 населених пунктів не мали транспортного сполучення із зовнішнім світом. Тепер, як ми з'ясували, таких вже 71. Близько півсотні селищ не мають доступу до первинної медичної допомоги і навіть не мають продуктових магазинів. Адже через карантин нікуди їздити не можна», – сказав Матеу.
Керівник представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні вважає, що лінію розмежування необхідно відкрити також для громадян, які «застрягли» по іншу сторону. Як приклад Матеу назвав тих, хто незадовго до закриття пунктів пропуску поїхав відвідати родичів і тепер уже більше місяця не може повернутися додому.
На думку представника ООН, український уряд має відмовитися від обов'язкової реєстрації як внутрішньо переміщених тих осіб, які відправляються за пенсією. Матеу сподівається, що пандемія коронавирусу спонукає владу переглянути підходи до реєстрації внутрішніх переселенців, а також до реалізації прав громадян, які проживають на непідконтрольнії території.
Нагадаємо, Україна офіційно пропонує залучити переселенців до роботи підгруп Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу, як представників окремих районів Донецької та Луганської областей.
Нагадаємо, вперше про залучення представників окремих районів Донбасу до переговорів заговорили після засідання Контактної групи 11 березня 2020 року, після якого було прийнято протокол з пунктом про створення так званої Консультативної ради.
Частина народних депутатів фракції «Слуги народу» звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням не допустити створення Консультативної ради у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську.
Голова офісу президента Ураїни Андрій Єрмак пояснив деталі зустрічі в Мінську, де було створено Консультативну раду з представниками окупованого Донбасу. Зокрема, за словами Єрмака, йшлося про відкриття нових місць для розведення сил і засобів.
Напередодні Зеленський затвердив склад української делегації для переговорів у Мінську.