Порошенко закликав французьких депутатів спільно протидіяти «Північному потоку-2»

Президент України провів зустріч з французькими парламентарями

Порошенко наголосив на важливості спільної рішучої протидії будівництву проекту «Північний потік -2»

Президент України Петро Порошенко зустрівся з делегацією французьких парламентарів на чолі з головою групи дружби «Франція-Україна» у Національних зборах Франції Валерією Фор-Мунтян. 

Як повідомляє прес-служба Порошенка, сторони високо оцінили активізацію діалогу між Україною та Францією на міжпарламентському рівні, зокрема контакти по лінії двосторонніх парламентських «груп дружби». 

«Глава держави позитивно відзначив відвідання Донбасу делегацією Національних зборів Парламенту Франції та подякував за незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», - йдеться у повідомленні.

Президент також закликав парламентарів займати активну позицію з метою запобігання будь-яким контактам з окупаційною владою в Криму. Він також наголосив на важливості спільної рішучої протидії будівництву проекту «Північний потік - 2»

Співрозмовники обговорили питання активізації економічного співробітництва та хід реалізації реформ в Україні. Були обговорені також питання українсько-французького співробітництва по лінії ЄС і НАТО. 

Як відомо, Єврокомісія не буде підтримувати будівництво «Північного потоку-2».

Раніше Верховна Рада закликала уряди світу бойкотувати будівництво «Північного потоку-2».

Нагадаємо, 27 березня повідомлялося, що компанія «Північний потік-2» (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій ВЕЗ (виняткова економічна зона).

Нові енергетичні потоки Росії в обхід України є загрозою для вітчизняної ГТС.

Крім того експерт розповів, що Москва використовує будівництво газопроводів для виведення грошей за кордон.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон під час візиту до Польщі заявляв, що проект «Північний потік-2» підриває енергетичну безпеку Європи. Влітку 2017 року Конгрес США ухвалив закон, який передбачає, зокрема, покарання європейських компаній, задіяних у проекті «Північний потік-2». Закон викликав різку критику в Берліні.

У свою чергу, прем’єр -міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що «Північний потік-2» створює нову непотрібну напругу та може призвести до великої війни

Глава НАК «Нафтогаз України» попередив про «руйнівні наслідки» для української економіки в разі запуску російського газопроводу, оцінивши втрати у $3 млрд на рік.

Читайте також: Газпроводи РФ в обхід України. Які загрози для нас?