Верховна Рада закликала уряди світу бойкотувати будівництво «Північного потоку-2»
Український парламент закликає провести консультації між урядом України та Європейською комісією щодо недопущення будівництва газопроводу
Верховна рада України закликає іноземні парламенти, уряди і світову бізнес-громадськість не брати участь в підготовці, фінансуванні або лобіюванні будівництва газопроводу «Північний потік-2».
Відповідну постанову (№8111) про звернення Верховної ради до міжнародного співтовариства щодо неприпустимості будівництва газопроводу «Північний потік-2» і монополії РФ на газових ринках світу підтримали 266 народних депутатів у четвер.
Український парламент закликає провести консультації між урядом України та Європейською комісією щодо недопущення будівництва газопроводу, згідно зі статтею 247 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і статтею 6 Договору про заснування Енергетичного співтовариства.
Народні депутати також виступають за поширення на «Газпром» і афілійованих з ним осіб персональних і секторальних санкцій, які були введені через російську збройну агресію проти України.
Верховна рада закликає вживати регуляторні, інфраструктурні та інші заходи для надійного і сталого монопольного впливу російських підприємств на енергетичних ринках Європи, Центральної Азії та Далекого Сходу.
Народні депутати зазначають, що намір «Газпрому» реалізувати проект «Північний потік-2» стане твердженням абсолютної монополії РФ на газовому ринку Європи, а наслідки виконання проекту вийдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС і приведуть до енергетичної кризи, економічної та політичної дестабілізації всієї Європи.
Як відомо, проект «Північний потік-2» передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.
Коментарі — 0